Każdy na pewno słyszał o „zaczarowanym pisaku” – czyli 3Doodlerze. Jak się okazuje można nim nie tylko tworzyć trójwymiarowe rysunki, ale również rzeczy bardziej użytkowe. Jak można się przekonać może nam również posłużyć do stworzenia wystroju naszego mieszkania.

Przy pomocy 3Doodlera oraz kilku podstawowych przedmiotów, które znajdziemy w domu możemy stworzyć – „narysować” prawdziwy abażur, którego próżno będzie szukać na sklepowych półkach.

Projekt choć składający się z dużej ilości części jest stosunkowo łatwy do wykonania. Zakłada on narysowanie kilkadziesiąt różnokolorowych pasków, które następnie składamy na pół. Robimy to przy pomocy np. suszarki do włosów, ponieważ po ich narysowaniu filament zdążył już stwardnieć.. Następnie tworzymy z nich okrąg.

Powtarzamy tą czynność, aż utworzymy odpowiedni kształt abażuru. Wszystko zależy od rozmiarów naszej lampy oraz kształtu abażuru jak chcemy wykonać. Paski możemy zastąpić innym kształtem. Najciekawsze w tym projekcie jest fakt, iż nie jesteśmy ograniczeni żadnymi wytycznymi. Co powoduje, że ten projekt na pewno doczeka się wielu przeróbek i modyfikacji.

Czy warto go wykonać ? Na to pytanie każdy powinien sam sobie podpowiedzieć. Osoby, które uwielbiają majsterkować i tworzyć rzeczy dookoła siebie własnoręcznie już na pewno podjęły to wyzwanie. Na pewno nie długo usłyszymy o kolejnych podobnych projektach 🙂

Źródło: 3ders.org

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in Projekty 3D