Firma netfabb wypuściła nową wersję swojego oprogramowania do druku 3D: netfabb Professional 6. Poprawiona i rozszerzona edycja programu ma za zadanie uprościć pracę firm usługowych i projektantów elementów 3D a także skrócić czasy cykli produkcyjnych.

Niedawno netfabb, wraz z kilkoma dużymi graczami (m. in.: Microsoft, HP,  Autodesk i Dassault Systèmes) zawiązał 3MF Consortium, którego misją jest opracowanie nowego formatu plików dla branży druku 3D – 3MF (więcej na ten temat w artykułach Pawła i Sebastiana). Format ten został zaimplementowany w nowej wersji netfabba.

Wśród nowych, ciekawych funkcji programu znajdziemy m.in 2D Nesting Module, który automatycznie ułoży nam na stole roboczym maksymalną ilość elementów możliwych do wydrukowania. Narzędzie ma pomóc firmom obniżyć koszty produkcyjne i skrócić czas potrzebny na realizację wydruków 3D.

W netfabb Professional 6 znajdziemy także funkcję Automatic Mass Labeling, która dodaje do wytwarzanych, identycznych części unikalne kody identyfikacyjne. Narzędzie jest w stanie opatrzyć w kody dowolną ilość części w czasie 2 minut. Nowa wersja oferuje także możliwość ukrycia wybranych trójkątów tworzących mesh, tak, aby można było zajrzeć do wnętrza części. Funkcja Texture Imposing pozwoli nam nadać powierzchniom skomplikowane tekstury. Program daje nam także opcję generowania customowych raportów w podstaci pdf’ów, które pomogą nam usprawnić np. proces wyceniania wydruku.

Więcej informacji o nowym netfabbie znajdziemy tutaj.

Adela Walczak
Specjalistka w dziedzinie szeroko pojętego Rapid Prototyping'u, kształciła się na kierunkach: Matematyka Stosowana, Product Design Engineering oraz Papiernictwo i Poligrafia. Jest aktualną wicemistrzynią Polski w Curlingu, w przeszłości reprezentowała kraj m.in. na Mistrzostwach Świata.

    Comments are closed.

    You may also like