Nexa3D – producent szybkich fotopolimerowych drukarek 3D, otworzy swoje pierwsze centrum obsługi klienta zajmujące się przemysłową produkcją addytywną. Centrum o nazwie NEXTFACTORY zostanie uruchomione we współpracy z koncernem chemicznym Henkel i będzie zlokalizowane w Ventura, w Kalifornii.

NEXTFACTORY zapewni klientom bezpośredni dostęp do każdego aspektu procesu produkcji addytywnej z żywic światłoutwardzalnych – począwszy od wspomagania działań projektowych i optymalizację geometrii, po działania związane z post-processingiem, dobór materiałów eksploatacyjnych i kolorów oraz wszelkich innych opcji wykańczania drukowanych części. Nexa3D i Henkel zamierzają zaprosić do współpracy innych partnerów w zakresie automatyzacji procesów wytwórczych i innowacji w zakresie oprogramowania w celu dostarczaniu kompletnych, kompleksowych rozwiązań wytwarzania przyrostowego do zastosowań w produkcji masowej.

Centrum zostało zaprojektowane tak, aby pomagać klientom w całym procesie wytwarzania przyrostowego i przyspieszać wdrażanie produkcji addytywnej w ich firmach, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Klienci będą mieli możliwość przejścia szkolenia z technologii druku 3D rozwijanej przez Nexa3D i późniejszego pilotowania procesów produkcyjnych. Pozwoli to w pełni wykorzystać potencjał wytwarzania przyrostowego i wykorzystać innowacyjne materiały rozwijane przez obydwie firmy.

Nexa3D i Henkel współpracują od ponad roku, starając się sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na części i zespoły wytwarzane metodą przyrostową. W nowym centrum wytwarzania, klienci będą mogli uzyskać dostęp do najnowszych narzędzi do optymalizacji projektu, jak również skorzystać z szeregu najnowocześniejszych narzędzi produkcyjnych, w tym systemów realizacji produkcji, a także rozwiązań do automatyzacji obróbki końcowej.

Nexa3D i Henkel planują otworzyć do końca 2022 roku dwa kolejne centra, jedno w Ameryce Północnej i jedno w Europie.

Źródło: www.nexa3d.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like