Nexa3D sukcesywnie buduje swoją pozycję w branży technologii addytywnych. W tym roku producent drukarek 3D, pracujących w technologii szybkiego wytwarzania z żywic światłoutwardzalnych, zawarł współpracę z Henkel. Wspólnie poszerzają gamę materiałów przemysłowych i medycznych.

Jak się okazuje, firma nie zamierza się ograniczać jedynie do technologii żywicznych i ogłosiła przejęcie NXT Factory – twórcy szybkiej technologii druku 3D z proszków.

Pierwsze informacje na temat firmy NXT Factory i ich technologii QLS ukazały się na Centrum Druku 3D w 2017 roku, na chwile przed targami formnext. Ich opatentowana technologia stanowi wariację na temat metody spiekania laserowego SLS i umożliwia druk 3D z prędkością poniżej jednej sekundy na warstwę. Koncept ten okazał się interesujący nie tylko dla użytkowników, ale i dla najważniejszych osób w branży druku 3D. NXT Factory skupiło uwagę samego Aviego Reichental – byłego prezesa i dyrektor generalnego 3D Systems. Co ważne, Reichental sprawuje teraz stanowisko dyrektora generalnego… Nexa3D.

Jak czytamy w oficjalnej informacji prasowej, zawarcie strategicznego partnerstwa pozwoliło firmie Nexa3D na poszerzenie swojego portfolio o komplementarną technologię druku 3D. Avi Reichental, dyrektor generalny Nexa3D, podkreśla, jak dużą szansę stanowi połączenie dwóch firm, dla których priorytetem jest przełamywanie dotychczasowych barier szybkości, wydajności i produktywności technologii druku 3D. Dodaje, ze przejęcie NXT Technology pozwoli na dalsze zwiększanie możliwości w zakresie rozwoju produktów, technologii oraz nowych kanałów sprzedaży.

Kuba Graczyk, współzałożyciel NXT Technology, podkreśla, że połaczenie sił z Nexa3D daje realną możliwość wprowadzenia wytwarzania przyrostowego na wyższy poziom i wykorzystania pełnego potencjału technologii. Izhar Medalsy, dyrektor operacyjny Nexa3D dodaje, że czas globalnej pandemii nie spowolnił rozoju Nexa3D. Firma sukcesywnie kontynuowała budowanie kanałów sprzedaży, rozszeszarzając jednocześnie portfolio technologii, urządzeń i materiałów.

Przejęcie urdziałów NXT Factory przez Nexa3D jest w trakcie finalziacji, zostało zatwierdzone już przez wszytskich akcjonariuszy. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: nexa3d.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    Comments are closed.

    You may also like

    More in News