Czy wiedzieliście, że w Las Vegas, stolicy światowego hazardu znanemu również jako “Sin City” aż do 2001 roku nie było żadnego night clubu? Ja w każdym bądź razie nie wiedziałem? Bogaty w tą wiedzę chciałbym dziś dla odmiany zaprezentować coś dużo przyjemniejszego dla oka, niż kolejne drukarki 3D. W Nowy Rok, w “LIGHT” – pierwszym, historycznym night clubie Miasta Grzechu miał miejsce niezwykły show, w którym brały udział tancerki odziane w kreacje, wykorzystujące elementy druku 3D. Już tradycyjnie, za produkcją sukni po raz kolejny stało belgijskie MATERIALISE.

Źródło: www.3ders.org

Fot: ©Liana Bandziulyte
Źródło: www.3ders.org

LIGHT to pierwszy night club na świecie, w którym występuje słynna kanadyjska grupa Cirque du Soleil, łącząca w swoich występach sztukę cyrkową i uliczną, przy akompaniamencie muzyki granej przez najsłynniejszych DJ`ów na świecie. Show w night clubie to kombinacja najnowszych technologii i niezwykłej estetyki. Do przygotowania najnowszej inscenizacji została zaproszona ceniona projektantka Anouk Wipprecht, specjalizująca się w łączeniu mody z elementami nowych technologii. Anouk zaprosiła do współpracy włoskiego architekta Niccolo Casasa i wspomniane MATERIALISE.

Fot: ©Liana Bandziulyte Źródło: www.3ders.org

Fot: ©Liana Bandziulyte
Źródło: www.3ders.org

To nie pierwszy przypadek współpracy wspomnianej trójki – wcześniej stworzyli wspólnie słynną dymną suknię (“Smoke Dress“), która była zaprezentowana na evencie Volkswaggena podczas targów we Frankfurcie we wrześniu zeszłego roku. Tym razem do stworzenia kolejnej kreacji została wykorzystana drukarka 3D drukująca w technologii SLS, za pomocą której stworzono naramienniki, na których z kolei zamontowano lampy LED ze stroboefektem. To wszystko zostało połączone bezprzewodowo z systemem do tworzenia animacji przestrzennych co dało w efekcie niezwykły show.

Fot: ©Liana Bandziulyte Źródło: www.3ders.org

Fot: ©Liana Bandziulyte
Źródło: www.3ders.org

Dopisujemy powyższą kreację do kolekcji i z zaciekawieniem obserwujemy jak MATERIALISE wyrasta powoli na czołowego przedstawiciela świata nowoczesnej mody. Firma ma bowiem już na koncie realizację nie tylko słynnych kreacji Iris Van Herpen, lecz również wspomnianej Wipprecht czy… Lady Gagi!

Fot: ©Liana Bandziulyte Źródło: www.3ders.org

Fot: ©Liana Bandziulyte
Źródło: www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D