Nikon Corporation ogłosiła przejęcie kolejnej firmy z branży druku 3D z metali – Hybrid Manufacturing Technologies Global, Inc. (HMT). Chociaż szczegóły inwestycji nie zostały ujawnione, wiadomość pojawiła się zaledwie kilka tygodni po tym, jak japoński producent technologii optycznych ogłosił zamiar przejęcia SLM Solutions za kwotę 622 mln EUR. W informacji prasowej Nikon wyraził zamiar zostania „światowym liderem w dziedzinie druku 3D z metalu” dzięki technologii ogniskowania laserowego fuzji proszkowej (LPBF) i ukierunkowanego osadzania energii (DED).

Założona w 2012 roku firma HMT była pionierem zaawansowanego podejścia do produkcji, które umożliwia producentom łączenie procesów wytwarzania przyrostowego w metalu i procesów obróbki CNC w ramach jednej platformy. Opatentowane przez HMT głowice do osadzania AMBIT umożliwiają dodanie funkcji druku 3D do obrabiarek poprzez prostą zmianę narzędzia. Technologia jest kompatybilna z szeregiem metod i materiałów, a także może być wykorzystywana do tworzenia niestandardowych rozwiązań w zależności od konkretnych potrzeb produkowanych aplikacji.

W dalszym ciągu rozszerzając swoją działalność na polu druku 3D z metalu, Nikon zainwestował również w Optisys, Inc – globalnego dostawcę projektowania i produkcji anten z nadrukiem metalowym do zastosowań komercyjnych i rządowych. Posunięcie to jest opisane jako kolejny etap programu Next Generation Project prowadzonego przez Nikon i ma na celu umożliwienie firmom przyspieszenia wykorzystania druku 3D w produkcji wysokowydajnych anten i innych produktów tego typu.

Źródło: www.nikon.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like