BEETHEFIRST to portugalska drukarka 3D firmy BEEVERYCREATIVE, która pojawiła się na rynku w połowie 2013 roku. Od tamtej pory firma sukcesywnie zdobywa rozgłos na światowych rynkach, czego ugruntowaniem było zdobycie prestiżowej nagrody „Top Newcomer Award” (nagroda dla najlepszej nowej firmy roku) przyznawanej przez magazyn Make. Drukarka 3D charakteryzuje się charakterystycznym, bardzo wysublimowanym designem, który zainspirował projektantów 3D Systems przy pracy nad swoim urządzeniem – trzecią wersją CUBE. Mimo to, BEETHEFIRST nie było dostępne do tej pory na naszym rynku i każdy kto chciał się przekonać na własne oczy co potrafi to urządzenie, był zmuszony zamawiać ją zagranicą. Przynajmniej do teraz… „Portugalska pszczoła” trafiła właśnie do oferty iGo3D i można ją z powodzeniem kupić w Polsce.

BEETHEFIRST to drukarka 3D dla estetów, projektowana z wielką dbałością o szczegóły. Posiada relatywnie niewielki obszar roboczy na poziomie 19 x 13,5 x 12,5 cm, co jest spowodowane specyficzną konstrukcją urządzenia. Jest wysokie, ale wąskie i stół roboczy wyjeżdża na zewnątrz konstrukcji w osi Y. Drukarka 3D posiada oczywiście autokalibrację. Filament jest umiejscowiony wewnątrz komory drukującej (o ile można mówić w tym przypadku o jakiejkolwiek komorze?).

Specyfikacja techniczna urządzenia:

  • obszar roboczy: 19 x 13,5 x 12,5 cm
  • rodzaj drukowanego filamentu: Soft PLA
  • minimalna wysokość drukowanej warstwy: 0,1 mm (możliwość zejścia do 0,05 mm w trybie BEESOFT EXPERIMENTAL)
  • stół niepodgrzewany
  • średnica filamentu: 1,75 mm
  • średnica głowicy: 0,4 mm

Więcej szczegółowych informacji na temat urządzenia w naszym zestawieniu. Drukarka 3D jest sprzedawana w Polsce w cenie 6 772,36 PLN netto / 8 330,00 PLN brutto.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like

More in News