Ponad miesiąc temu Sinterit przedstawił swoje nowe urządzenie LISA 2 będące naturalną ewolucją ich  debiutanckiej drukarki 3D LISA, która przyniosła krakowskiej firmie popularność. Warto przypomnieć, że LISA była pierwszą na świecie, desktopową drukarką 3D typu SLS – teraz producenci przedstawiają nową odsłonę swojego flagowego urządzenia. Czym producenci chcą zaskoczyć użytkowników ich urządzeń? Sprawdźcie sami.

Do premiery w 2014 roku urządzenia Sinterit cieszą się niesłabnąca popularnością i uważane są za drukarki 3D pozwalające na wykonywanie detali o wysokiej jakości bez konieczności wielomilionowych inwestycji w przemysłowe maszyny SLS. Według obietnic producentów, nowa generacja urządzenia zostanie wzbogacona o szereg funkcji, które pozwolą użytkownikom na optymalizację jakości swojej pracy.

Wśród zmian zaimplementowanych w nowej wersji urządzenia Sinterit LISA możemy wyróżnić:

  • większy obszar roboczy drukarki 3D wynikający z zwiększenia przekątnej komory roboczej z 227 do 245 mm – jednocześnie rozmiar stołu nie uległ zmianie, co umożliwia właściwą dystrybucję ciepła a co za tym idzie, pozwala na wykonywanie również większych wydruków 3D w dobrej jakości,
  • zmiany w konstrukcji urządzenia – uszczelnienie systemu pozwoliło na większą kontrolę nad temperatuą wewnątrz komory podczas procesu druku 3D (wykorzystany został nowy typ uszczelek oraz szkła ochronnego),
  • prostsza konserwacja – łatwiejszy dostęp do pokrywy i uproszczona metoda wymiany szkła ochronnego, powoduje, że znacznemu skróceniu ulega czas potrzebny zarówno do rozpoczęcia drukowania 3D jak i późniejszych prac konserwacyjnych.

Jak mówi Michał Grzymała-Moszczyński, jeden ze współzałożycieli firmy, już od wydania pierwszej wersji LISA zespół odpowiedzialny za rozwój produktu pracował nieprzerwanie, szukając dalszych ścieżek rozwoju i optymalizacji drukarki 3D. Nieocenionym w procesie rozwoju okazał się feedback ze strony użytkowników, którzy dzieląc się swoimi opiniami nadawali kształt nowej wersji urządzenia od Sinterit.

Cena nowej wersji już niebawem ulegnie zmianie, jednak jeszcze do końca lipca można ją kupić w starej cenie (od 4990 euro). Oferta ważna do 1 sierpnia. Pełna specyfikacja techniczna dostępna na stronie internetowej producenta.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować