Wszyscy, którzy w myśl zasady stayhome zostali w domu i drukują 3D pewnie już zauważyli, że zmieniony został wygląd jednego z najpopularniejszych serwisów z modelami do druku przestrzennego. Thingiverse przedstawiony został w nowej odsłonie graficznej, będącej jednocześnie prostszą, ale i przejrzystszą wersją.

Do tej pory dużym problemem, było to, że Thingiverse działał zbyt wolno. Problemy z załadowaniem lub odświeżeniem strony uprzykrzały życie drukarzy 3D – występowały czasami również problemy z pobieraniem modelu. Teraz, strona działa znacznie szybciej i sprawniej.

W nowej wersji strony głównej, zamiast sekcji i kategorii pojawił się przejrzysty motyw, w którym, w prostokątnych panelach wyświetlają się popularne modele 3D. Na stronie można filtrować je według popularności oraz kategorii szukanego modelu przestrzennego. Twórcy oferują również bardziej kompleksowe filtrowanie nie tylko według modeli, ale też według użytkowników, kolekcji czy grup.

Odświeżone zostały również profile poszczególnych modeli – również zyskały przejrzystszy układ, jednak wszystkie najistotniejsze informacje, takie jak opisy czy zdjęcia wydruków 3D wykonanych przez użytkowników, zostały zachowane.

Rozbudowana natomiast została sekcja edukacyjna, która jest uzupełnieniem strategii Makerbot, właściciela Thingiverse. Platforma została zintegrowana z repozytorium modeli – modele występują w tej części strony jako „lekcje” podzielone według dziedzin nauki oraz wieku potencjalnych uczniów. To ciekawa propozycja dla nauczycieli, którzy chcą zacząć naukę druku 3D w szkołach i szukają inspiracji.

Kilka miesięcy temu, firma Makerbot rozpoczęła projekt edukacyjny SKETCH Classroom, w ramach którego proponuje ekosystem rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych. W pakiecie zawarte są dwie najnowsze drukarki 3D SKETCH, dedykowane rozwiązania programistyczne, sześć szpul filamentu PLA oraz szereg dodatkowych akcesoriów. Dopełnienie dla zestawu drukarka 3D plus materiały są modele gotowe do wydruków 3D, dostępne do pobrania z Thingiverse.

Źródło: thingiverse.com

Magdalena Przychodniak
Inżynier biomedyczny śledzący najnowsze doniesienia dotyczące biodruku oraz zastosowań druku przestrzennego w nowoczesnej medycynie.

    1 Comment

    1. „Do tej pory dużym problemem, było to, że Thingiverse działał zbyt wolno. Problemy z załadowaniem lub odświeżeniem strony uprzykrzały życie drukarzy 3D – występowały czasami również problemy z pobieraniem modelu. Teraz, strona działa znacznie szybciej i sprawniej.”

      Niestety, ale nic nie zostało naprawione a wręcz jeszcze gorzej działa cała strona. Nie powiem jak już się załaduje to widać, że strona wizualnie została dobrze zmodernizowana. Jednak aby cokolwiek się wczytało, a zwłaszcza jakieś zdjęcia to trzeba kilka razy z rzędu odświeżyć stronę.

      Szczerze to strona wygląda lepiej po modernizacji lecz działa dużo gorzej niż przed nią.

    Comments are closed.

    You may also like