CadXpert, czyli podmiot do niedawna szerzej znany w rodzimej branży druku 3D pod mianem MakerBot Dealera, uruchomił w tym tygodniu nową stronę internetową. W przeciwieństwie do swojego poprzednika… prezentuje się ona wprost rewelacyjnie! Nowy site CadXperta jest tak dobry, że postanowiłem przygotować nową edycję rankingu najlepszych stron internetowych. Nie jest to jednak jedyna nowość w ofercie firmy… Jako autoryzowany reseller MakerBota w Polsce, posiada on w ofercie najnowsze wersje drukarek 3D ze stajni Bre Pettisa, a co więcej… zamierza zaprezentować jedną z nich – Replicatora 5-tej generacji w Kielcach!

Zacznijmy jednak od strony www… Na początku działalności przez kilka tygodni użytkowników straszyła surowa, nieaktualizowana plansza zapraszająca do odwiedzenia stosika firmy na Festiwalu Przemiany w Warszawie. Zaproszenie zostało opublikowane kilka dni przez eventem i widniało niewzruszone przez cały miesiąc. Później pojawiła się docelowa strona, która mimo wszystko była sporym zawodem. Prosty szablon WordPressa raził licznymi niedociągnięciami i brakiem jakiejkolwiek cennej dla potencjalnego klienta informacji.

Tym razem jest jednak zupełnie inaczej… Nowa strona po prostu rządzi!

CadXpert 02

Po pierwsze została napisana przez profesjonalną agencję interaktywną specjalnie dla CadXperta. Nie jest to zatem żaden szablon czy open-source. Co więcej, już nawet pobieżna analiza kodu strony wskazuje, że został on napisany bardzo starannie z myślą o konkretnym kliencie. Pełny profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół. Grafika jest idealnie dopasowana do oficjalnej kolorystyki MakerBota i sprawia wrażenie jakby była częścią oficjalnego serwisu MakerBota w USA. Kolejna ważna kwestia to bardzo bogate i precyzyjne opisy poszczególnych drukarek 3D, skanerów 3D i filamentów. Generalnie informacji jest bardzo dużo i stanowią one bardzo ważny element całego serwisu.

Podsumowując, serwis CadXperta to aktualnie lider w wyścigu o miano najlepszej strony www wśród producentów drukarek 3D w Polsce.

Jeśli chodzi o samą ofertę, to zgodnie z tym co przekazał mi Piotr Gurga z CadXperta, aktualnie dostępne są w sprzedaży: Replicator 2 i 2X, Replicator (najnowsza wersja) a docelowo również Z18 i Mini. W przypadku tych dwóch ostatnich, firma czeka aż drukarki 3D pojawią się w ogóle w Europie. Ceny niestety nie są znane i są podawane dopiero na podstawie zapytania ofertowego kierowanego na adres firmy.

Na koniec najbardziej sensacyjna informacja – już w najbliższy piątek w Kielcach na Dniach Druku 3D zostanie po raz pierwszy zaprezentowany najnowszy MakerBot Replicator 5-tej generacji. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stoisko firmy CadXpert.


EDIT: informacja dot. zamieszania z artykułem w serwisie Materialination została przeniesiona na nasze forum.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

3 Comments

  1. Ciekawe jak z czasem oczekiwania – zamawiając na stronie Makerbota liczy się go w miesiącach…

    1. 1-2 dni robocze. Zaraz zrobię update na stronie…

      1. Nieźle…

Comments are closed.

You may also like