corkFill bo tak nazywa się nowy filament dołączył do „drewnopodobnej” rodziny, do której należy już woodFill i bambooFill firmy ColorFabb z Holandii.

corkFill wydaje się naturalnym uzupełnieniem oferty ze strony ColorFabb, który to do tej pory oferował kompozyty PLA i drewna w dość jasnych odcieniach. Widać, że firma postawiła sobie za cel poszerzać ofertę o przynajmniej jeden drewniany filament rocznie, woodFill mieliśmy przyjemność poznać już w 2013 roku, rok później pojawił się bambooFill, dziś dostajemy corkFill, co będzie następne? Nie wiemy, ale z pewnością będzie to interesująca pozycja.

Drewnopodobne kompozyty stanowić mogą prawdziwą gratkę dla wszelkiej maści hobbystów i osób związanych chociażby z branżą reklamową. Tworzenie kompletnych modeli makiet jest coraz łatwiejsze, materiał świetnie sprawdzi się również do produkcji gadżetów reklamowych z efektem WOW. Myślę, że wręczenie upominku wydrukowanego z drewna na drukarce 3D nawet u poważnego partnera handlowego wywoła pozytywne emocje.

356ee31b-6492-4cbb-a11d-15e254d817c1

Jeżeli chodzi o dane producenta to zaleca on trzymanie się następujących parametrów podczas wydruku z corkFill:

  • Temperatura wydruku: 210-230° C
  • Szybkość wydruku: 40-60 mm/s
  • Temperatura stołu (nie jest wymagany): 50-60° C
  • Zalecane jest również zwiększenie 0 4-10 % przepływu filamentu.

corkfill-10

Źródło i grafika: colorfabb.com

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like