Nowości z 3D Printers: finansowanie zakupu drukarek 3D z Idea Leasing, nowy firmware do HBota oraz zapowiedź własnych filamentów

1

W niedawno opublikowanym #2 POWER RANKINGU polskich firm produkujących niskobudżetowe drukarki 3D, wrocławskie 3D Printers awansowało na wysoką, drugą pozycję. Stało się tak nie bez powodu – firma od ponad roku sukcesywnie realizuje swoją strategię, która teraz zaczyna przynosić widoczne rezultaty. Rok 2014 upłynął pod znakiem rozwoju swoich flagowych produktów – drukarki 3D HBot i elektroniki sterującej Sunbeam 2.0. Firma nie tylko doprowadziła je do perfekcji, lecz również zapewniła sobie świetnie rozwinięty łańcuch dostaw i sieć podwykonawców, które gwarantują stabilną produkcję, jak również łatwość jej szybkiego przeskalowania. Z początkiem tego roku przystąpiła do działań prosprzedażowych – zmieniła logo i identyfikację wizualną, uruchomiła nową stronę internetową oraz podpisała umowę dystrybucyjną z ABC Data. Teraz powraca z kolejnymi nowościami – HBota można wziąć w leasing, do pobrania jest nowy, ulepszony firmware, a lada moment pojawią się firmowe, dedykowane filamenty do druku 3D: najpierw ABS i PLA, a później kolejne – kompozyt PLA i drewna, glass-bend oraz materiały elastyczne.

3D Printers podpisało umowę o współpracy z Idea Leasing S.A., na mocy której klienci pragnący stać się użytkownikami HBota, będą mogli uzyskać pożyczkę na jego zakup na preferencyjnych warunkach, lub wziąć go w leasing. Umowy podpisywane są w siedzibie klienta, a decyzja o przyznaniu finansowania zapada w ciągu maksymalnie trzech dni roboczych. Szczegóły warunków znajdują się tutaj.

hbot3d idea leasing

Jeśli chodzi o nowy firmware, to wyposaża on HBota w dwie nowe funkcjonlaności: półautomatyczną kalibrację stołu roboczego oraz nowe, zoptymalizowane menu sterujące. Dodatkowo zwiększono wydajność i stabilność.Nowy firmware można pobrać tutaj. Warto też dodać, iż kilka tygodni temu pojawiła się również aktualizacja oprogramowania do drukarki 3D, w której wymieniono silnik ze Slic3ra na Curę, co znacząco poprawiło szybkość i jakość cięcia projektów do druku 3D.

Najbardziej ciekawą informacją jest jednak zapowiedź wypuszczenia do sprzedaży własnej linii filamentów: ABS, PLA oraz materiałów elastycznych i kompozytowych. Jest to kolejne udogodnienie, gdyż z uwagi na to, że HBot drukuje wyłącznie z filamentów o średnicy 3 mm, bywały problemy ze zdobyciem co ciekawszych materiałów lub określonych kolorów. Teraz jest szansa na znaczącą poprawę tej sytuacji i łatwy dostęp do dedykowanych filamentów do tej konkretnej drukarki 3D.

Na koniec przypomnienie, iż podczas nadchodzących targów Dni Druku 3D w Kielcach, będzie można obejrzeć produkty firmy na żywo, jak również poznamy zwycięzców niedawno zakończonego konkursu, w którym nagrodą główną był HBot.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.