Ostatnio na łamach naszego portalu sporo miejsca poświęciliśmy firmie Polymaker, ze względu na jej niesamowitą kampanię na Kickstarterze. Warto pamiętać, że jest to również producent innowacyjnych materiałów do druku. W jego ofercie pojawił się właśnie nowy filament poliwęglanowy – PC-Max™ polecany inżynierom ze względu na jego niezwykłą wytrzymałość. Przy okazji dodam, że dostępne będą też nowe kolory filamentów – PolyPlus™ PLA i PolyMax™: True Green, True Grey and True Purple.

PC-Max™ to filament przeznaczony dla inżynierów, charakteryzujący się większą wytrzymałością i odpornością na uderzenia. Polymaker obniżył temperaturę wydruku z 300°C – 320°C do 250°C – 270°C. Ponadto jest wytrzymały na wysokie temperatury (ponad 110°C), dlatego PC-Max™ jest odpowiedni nawet w przypadku bardzo wymagających rozwiązań mechanicznych. Zawiera środek opóźniający palenie, jest odporny na rozpuszczalniki i wiele substancji chemicznych.

Wprowadzenie filamentu z poliwęglanu do oferty to efekt nawiązana współpracy z firmą Covestro (wcześniejsze Bayer Material Science), która dostarcza Polymakerowi żywice poliwęglanowe i jest wiodącym producentem materiałów z polimerów.

Wprowadzenie do oferty kolorów: True Green, True Grey and true Purple, oznacza że filament PolyPlus™ jest dostępny w aż 15 wersjach kolorystycznych, natomiast PolyMax™ w 10.

Szpula filamentu Polymaker PC-Max™ kosztuje 39,99$, a w wersji z naklejką BuildTak™ o wymiarach 8” x 8” 46,99$, jest dostępna na stronie internetowej Polymakera oraz przez jego sieć dystrybutorów.

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    Comments are closed.

    You may also like