Na polskim rynku pojawia się nowy gracz w naszym regionie, który może w najbliższym czasie wiele zmienić, w postaci polskiego oddziału Korporacji ARRK. Powstała ona w 1948 r. w Japonii, w międzyczasie utworzony został europejski odpowiednik firmy ARRK Europe. Obecnie w jednej sieci znalazło się 21 firm zatrudniających około 5000 pracowników z całego świata.

Nowy gracz nie oznacza nowej firmy, gdyż ta istnieje w naszym kraju już od 1997 roku. Mowa tutaj o Shapers Polska Sp. z o.o. z Bydgoszczy, która jest częścią ARRK. Do wczoraj firma w dużej mierze zajmowała się produkcją wielkogabarytowych form wtryskowych o wadze od 4 do 55 ton dla przemysłu samochodowego oraz m.in. frezowaniem CNC. Teraz oficjalnie można już powiedzieć, że firma mocno wkroczyła w druk 3D w ramach realizowanego przez ARRK europejskiego planu rozwoju całej sieci.

Polski oddział prowadzony będzie przez Roberta Dąbrowskiego. Do końca roku firma ma zyskać pełne moce produkcyjne, które obejmować będą m.in. wydruki z SLA i SLS jak również obiektów powstających w technologii Vacuum Casting. Na razie nie posiadamy zbyt wiele informacji o planach działalności w dziedzinie druku 3D na rynku polskim ale będziemy monitorować ten temat.

ARKK Europe specjalizuje się w obsłudze sektora samochodowego, jednakże ma w swoim portfolio realizacje wykonane również dla szeregu innych branż. W produkcji wykorzystuje praktycznie wszystkie dostępne technologie druku 3D, na czele ze stereolitografią, SLS i FDM. Dotychczasowe oddziały europejskie to Wielka Brytania (4 oddziały) i Hiszpania. Do tego dochodzą spółki powiązane. Oddział w Bydgoszczy ma objąć swoim zasięgiem przede wszystkim Polskę i Niemcy.

Źródło: www.arrk.co.jp, www.arrkeurope.com

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News