Sprzedaż używanych drukarek 3D klasy amatorskiej i desktopowej nie jest niczym nowym – praktycznie od samego początku istnienia rynku druku 3D w Polsce i na świecie na serwisach aukcyjnych, forach i grupach dyskusyjnych pojawiały się liczne oferty odsprzedaży tego typu urządzeń po mniej lub bardziej atrakcyjnych cenach. Inaczej wyglądało to jednak w sektorze używanych drukarek 3 klasy przemysłowej – chociaż w Internecie pojawiło się kilka serwisów oferujących tego typu maszyny (jak choćby polska Uzata), koniec końców zakup / sprzedaż urządzeń tej klasy nigdy nie cieszył się specjalną atrakcyjnością. Czy zmieni się to tym razem za sprawą Pivot AM Auctions…?

Pivot AM Auctions to nowa platforma amerykańskiego dostawcy usług i sprzętu do druku 3D – Pivot AM Service. Za jej pomocą użytkownicy mogą licytować i kupować odnowione drukarki 3D klasy przemysłowej w sposób podobny do eBay lub dawnego Allegro, z opcjami „maksymalnej oferty” i „kup teraz”. Sprzedawcy mogą wystawić używane maszyny już za 250 dolarów, podczas gdy licytujący oferują ośmioprocentową premię powyżej ceny zakupu.

Na ten moment w serwisie dostępnych jest 11 urządzeń, w tym cztery drukarki 3D Stratasys typu FDM, trzy systemy stereolitografii (SLA) 3D Systems i cztery urządzenia do post-processingu. Większość ofert początkowych na jednostki FDM zaczyna się od około 1000 dolarów, podczas gdy drukarki 3D SLA zaczynają się od 10.000 dolarów.

Niestety firma Pivot AM Service oferująca drukarki 3D ma swoją siedzibę w miejscowości Pella, w stanie Iowa, który z kolei znajduje się na na granicy wschodniej i zachodniej części Stanów Zjednoczonych. Tym samym jakikolwiek zakup urządzenia po okazyjnej cenie, przestanie być tak atrakcyjne jeśli dokonamy tego z Europy. Koszt transportu będzie obejmował podróż przez minimum pięć stanów, a potem drogą morską przez ocean atlantycki. Chyba że z biegiem czasu osiągnie zasięg światowy i w jego ofercie pojawią się maszyny i urządzenia pochodzące z UE?

Źródło: www.3dprint.com

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like