10 kwietnia 2018 roku w Kielcach, podczas X edycji targów Dni Druku 3D odbędzie się oficjalna premiera nowej, przemysłowej drukarki 3D krakowskiej firmy UBOT3D – P440. Podobnie jak w przypadku pozostałych urządzeń firmy, także najnowszy model wykorzystuje w pracy metodę FFF, jednakże zastosowane w nim funkcjonalności wynoszą P440 na bez porównania wyższy poziom. Co więcej, osoby które odwiedzą rozpoczynające się dziś targi TTM, towarzyszące targom MotoShow w Poznaniu, będą mogły zobaczyć nową drukarkę 3D podczas ekskluzywnych, przedpremierowych pokazów.

P440 to pierwszy model drukarki 3D z nowej linii Professional. Urządzenie posiada imponujący obszar roboczy na poziomie 440 x 330 x 300 mm, zamknięty w szczelnej i podgrzewanej komorze roboczej. Jak podkreśla producent, do ogrzewania i rozprowadzania ciepła wykorzystywany jest niezależny system obiegu powietrza, a nie typowe dla wielu podobnych urządzeń „podgrzewanie” komory ciepłem emitowanym przez stół roboczy. Sam stół jest zdejmowany i osadzony na magnesach. Drukarka 3D jest wyposażona także w system autokalibracji.

W P440 producent zastosował autorski extruder UBOT Hercules z podwójnym sprzężeniem i zwiększeniem siły ciągnącej filament oraz głowicę Hotend Hellfire pozwalającą na stosowanie materiałów wysokotemperaturowych. Interesującą funkcjonalnością jest podtrzymanie prądowe – zdaniem UBOT3D, nowa drukarka 3D ma być w stanie kontynuować pracę po ustaniu zewnętrznego zasilania.

Oprócz powyższych, urządzenie posiada szereg innych rozwiązań jak inteligentne zarządzanie pracą z poziomu panelu sterowania z możliwością… zamawiania materiałów eksploatacyjnych, integracja z aplikacją na smartfon, system umożliwiający połączenie kilku drukarek 3D w klaster / farmę oraz zdalne sterowanie za pomocą podglądu z kamery video.

Prapremiera UBOT3D P440 odbędzie się w dniach 5-8 kwiecień 2018 r. na targach TTM, przy największych targach motoryzacyjnych w Polsce – MotoShow w Poznaniu, odbywających się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. UBOT3D zaprasza na swoje stoisko nr 18A w pawilonie 7.

Oficjalna premiera nowej drukarki 3D odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku na Dniach Druku 3D w Kielcach, na terenie Targów Kielce. UBOT3D jest jednym z fundatorów wydarzenia, a spotkać go będzie można na stoisku B59, w hali B.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

Comments are closed.

You may also like