Nowy UP! BOX

6

Dziś, kilka minut po godzinie 15:00 nastąpiła premiera nowej drukarki 3D chińskiego TierTime – Up! BOX. Jeśli chodzi o segment urządzeń niskobudżetowych firma znana była do tej pory z produkcji dwóch swoich flagowych produktów: Up! Plus 2 i Up! Mini. Obydwa urządzenia charakteryzowały się nienaganną jakością druku 3D, niezawodnością, a przede wszystkim bardzo prostą i przyjazną dla użytkownika obsługą. Tak naprawdę, były to pierwsze niskobudżetowe drukarki 3D klasy Plug&Print. Miały niestety tylko jedną wadę – miały bardzo mały obszar roboczy na poziomie 14 x 14 x 14 cm (Up! Plus 2) i 12 x 12 x 12 cm (Up! Mini). Teraz to wszystko ulega zmianie… Nowa drukarka 3D to prawdziwy game-changer. Duży obszar roboczy – 25,5 x 20,5 x 20,5 cm, zamknięta i PODGRZEWANA komora robocza, autokalibracja stołu roboczego i wszystkie funkcjonalności znane z poprzednich modeli. Chociaż wciąż nie jest znana oficjalna cena, posiadam nieoficjalne informacje, iż z pewnością nie przekroczy ona w Polsce kwoty 10 000 PLN.

Urządzenie posiada nowoczesny, futurystyczny kształt obudowy oraz zamykany pojemnik na filament. Jest wykonana z plastiku, jakkowliek rama urządzenia jest metalowa. Komora robocza jest wyposażona w filtry powietrza oraz oświetlenie LED. Mimo dużych rozmiarów (48 x 52 x 50 cm) waży relatywnie mało – 20 kg. Podobnie jak wszystkie drukarki 3D TeirTime również BOX pracuje na autorskich elektronice, firmwarze i oprogramowaniu.

Up! Box 01

Szczegółowa specyfikacja techniczna:

  • obszar zadruku: 25,5 x 20,5 x 20,5 cm
  • ilość głowic drukujących: 1
  • wysokości warstw do wyboru: 0,1 / 0,15 / 0,20 / 0,25 / 0,3 / 0,35 / 0,4 mm
  • podgrzewany stół roboczy
  • podgrzewana komora robocza
  • materiały do druku 3D: ABS, PLA
  • automatyczna kalibracja stołu
  • komunikacja: USB, z możliwością odpięcia drukarki 3D po wgraniu modelu do drukarki 3D.

Generalnie wszystko co TierTime zrobił ze swoim urządzeniem to osadzenie wszystkiego co było najlepsze w Up! Plus 2 do dużej, podgrzewanej komory roboczej. Chociaż jest to normalna ewolucja, to biorąc pod uwagę renomę Up!`ów na rynku i ich możliwości – jest to prawdziwa rewolucja. Up! BOX staje automatycznie w tym samym rzędzie co drukarki 3D MakerBota, z tą różnicą iż w przeciwieństwie do Replicatora 5-tej generacji czy Z18, może drukować z ABS.

Up! Box 02

Informacja jest bardzo świeża i na chwilę obecną to wszystko co wiemy o nowym Up!`ie. Wkrótce postaramy się wrócić z większą ilością informacji. Drukarka 3D jeszcze w tym roku pojawi się w ofercie oficjalnego dystrybutora TierTime w Europie Wschodniej – Solveere.

Źródło: www.up3d.pl
Grafika: materiały prasowe

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.