Chris Reifert i AUTOPSY powracają z kolejnym albumem – następcą genialnego “Macabre Eternal” będzie “The Headless Ritual“. Premiera planowana jest na 2 lipca tego roku, wydawcą tak jak poprzednio będzie Peaceville Records. Twórcą okładki jest Joe Petagno, znany z niezliczonych prac dla Motörhead, Marduk czy Vital Remains.

Źródło: www.blabbermouth.net

AUTOPSY: Chris Reifert, Danny Coralles, Joe Trevisano, Eric Cutler
Źródło: www.blabbermouth.net

Chris Reifert to jeden z pionierów death metalu. Zanim założył AUTOPSY, grał na perkusji w DEATH, z którym nagrał w 1987 roku debiutancką płytę “Scream Bloody Gore“. Gdy Chuck Schouldiner postanowił wrócić na Florydę, Reifert pozostał w San Francisco, gdzie wspólnie z Ericem Cutlerem założył swój główny zespół. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych AUTOPSY nagrało 2 klasyczne albumy: “Severed Survival” i “Mental Funeral“, które zdefiniowały gatunek death metalu i miały niezaprzeczalny wpływ na rzesze zespołów. Po nagraniu dwóch kolejnych płyt, zespół zawiesił działalność na blisko 15 lat. W 2010 roku AUTOPSY reaktywowało się, nagrywając niesamowitą EP`kę “The Tomb Within“, stanowiąca przedsmak wspomnianego na wstępie “Macabre Eternal“. “The Headless Ritual” będzie szóstą płytą grupy.

Źródło: www.blabbermouth.net

“The Headless Ritual”
Źródło: www.blabbermouth.net

Na stronie NPR.org pojawił się tymczasem pierwszy utwór z nowej płyty. “Arch Cadaver” klimatem przypomina mocno dwa pierwsze albumy grupy. Rozpoczyna go wolne, klimatyczne intro, by przejść w typowe dla AUTOPSY średnie tempo i death`n`roll`owy vibe. Całość jest okraszona chaotycznymi, choć melodyjnymi solówkami Corallesa i Cutlera. Klasyczne AUTOPSY.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach