nTopology - twórca oprogramowania do projektowania inżynierskiego oraz EOS - producent przemysłowych drukarek 3D do metalu i sproszkowanych tworzyw sztucznych, ogłosiły kontynuację prac nad nową funkcją o nazwie Implicit Interop. Rozwiązanie to ma na celu usunięcie jednego z głównych wąskich gardeł w przepływie pracy przy produkcji przyrostowej, umożliwiając przesyłanie złożonych projektów w plikach o rozmiarach rzędu kilkudziesięciu megabajtów, co znacznie skraca czas potrzebny na realizację procesu produkcyjnego.

Pierwsza prezentacja tej funkcji miała miejsce w listopadzie 2022 roku i według nTopology, została entuzjastycznie przyjęta przez partnerów i klientów firmy. Wielkość plików przeznaczonych do drukarek 3D może przekraczać dziesiątki gigabajtów, ale nowy format nTop Implicit File, opracowany we współpracy z EOS, może pozwalać na uzyskanie nawet 99% mniejszych rozmiarów plików, 500-krotnie szybsze generowanie i o 60% szybszy czas ładowania.

Oczekuje się, że wtyczka Implicit Interop dla klientów EOS, kompatybilna z oprogramowaniem EOSPRINT 2.14, zostanie udostępniona w czerwcu 2023 roku. W ramach prezentacji rozwoju technologii pokazano duży przemysłowy wymiennik ciepła, stworzony przez Siemens Energy. Projekt został wyeksportowany do pliku nTop Implicit File w zaledwie kilka sekund i wymagał mniej niż 1 MB miejsca na dysku. Następnie plik został łatwo wyeksportowany do EOSPRINT i użyty do wyprodukowania wymiennika ciepła na przemysłowej drukarce 3D EOS M 290.

EOS i nTopology współpracują również z konsorcjum 3MF nad standaryzacją formatu plików Implicit. Firmy planują dalsze wdrożenie tej technologii do przemysłowego standardu formatu plików 3D 3MF.

Wprowadzenie nowego formatu plików Implicit może przyczynić się do przyspieszenia innowacji, zwłaszcza w obszarach takich jak optymalizacja topologii, generowanie projektów oraz projektowanie z myślą o produkcji addytywnej. Złożone geometrie części są coraz trudniejsze do wymiany za pomocą tradycyjnych formatów danych, co stanowi poważne utrudnienie dla innowacji w tym obszarze.

Źródło: www.tenlinks.com
Zdjęcie: www.ntopology.com (materiały prasowe / wszystkie prawa zastrzeżone)

Poznaj sufity napinane

Portal COLORISED to kompleksowe źródło informacji, porad i inspiracji dla osób planujących remonty mieszkań, domów oraz wyposażania wnętrz. Znajdziesz na nim poradniki dotyczące wykończenia wnętrz: sufity napinane PVC, sufity napinane z tkanin, tapety, tapety z tkanin, oświetlenie LED, systemy oświetleniowe LED, podłogi, systemy ogrzewania i wielu innych.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like