nTopology – producent oprogramowania do optymalizacji geometrii części pod kątem technologii druku 3D, pozyskał 65 milionów dolarów w nowej rundzie finansowania serii D prowadzonej przez nowojorską firmę inwestycyjną Tiger Global Management. Inni uczestnicy rundy finansowania to nowojorska firma zajmująca się rozwojem kapitału Oldslip Group, a także obecni inwestorzy Root Ventures, Canaan Partners VC, Haystack oraz Insight Partners. Fundusze wesprą ekspansję platformy projektowej na nowe aplikacje i rynki międzynarodowe oraz podniosą jej wycenę do ponad 140 milionów dolarów.

Firma założona w 2015 r. przez Bradleya Rothenberga i Grega Schroya rozwija oprogramowanie umożliwiające tworzenie lekkich części, zoptymalizowanych pod dane technologie wytwórcze – a w szczególności druk 3D. Jej flagowe oprogramowanie, nTop Platform, zostało wprowadzone na rynek w 2019 roku, umożliwiając sterowanie wszystkimi modelami i przydatne w szerokim zakresie zastosowań, w tym w lotnictwie, motoryzacji, medycynie i produktach konsumenckich.

nTopology współpracuje z ponad 300 klientami, takimi jak Ford, Lockheed Martin, Honeywell, Emerson i Wilson. Technologia firmy opiera się na rozwoju produktu, łącząc proces modelowania 3D z zaawansowanymi procesami obliczeniowymi, umożliwiając generowanie niezwykle trudnych do samodzielnego zaprojektowania części geometrycznych.

Po zebraniu ponad 10 milionów dolarów w latach 2016-2017, firma zapewniła sobie kolejne 20 milionów dolarów w 2019 roku dzięki rundzie serii B prowadzonej przez kalifornijską firmę Canaan Partners. W 2020 roku zebrała 40 milionów dolarów od Insight Partners, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje oprogramowanie i dotrzeć do szerokiego grona użytkowników. Do tej pory nTopology pozyskało łącznie 135 milionów dolarów.

Źródło: www.ntopology.com
Zdjęcie: materiały prasowe nTopology

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like