Wczoraj pisałem o angielskiej dziennikarce drukującej szpilki na imprezę w iMakr, dziś będzie o belgijskim studencie Akademii Mody, który wydrukował kolekcję eleganckich i futurystycznych butów dzięki i.Materialise. Technologia przemysłowa jaką jest druk 3D, radzi sobie coraz lepiej w ekskluzywnym świecie mody…

Buty druk 3D z drukarki 3D

Źródło: www.i.materialise.com/blog

Pierre Renaux zaprezentował swoją unikalną kolekcję na pokazie mody w Antwerpii. Buty które zaprezentował, zostały wykonane z poliamidu i zabarwione na czarno. Jako jedno ze źródeł inspiracji w projekcie, Renaux podaje maszyny budowlane, których widok upiększa mu na co dzień krajobraz za oknem.

Buty z druk 3D wydrukowane na drukarce 3D

Źródło: www.i.materialise.com/blog

Chociaż projekt butów robi niesamowite wrażenie – w przeciwieństwie chociażby do czerwonych szpilek z ABS autorstwa Lydii Slater, mam wątpliwości co do ich walorów funkcjonalnych. Innymi słowy nie jestem pewien czy dałoby się radę w nich na co dzień chodzić? Ich kluczową zaletą i rzeczą, która znacząco odróżnia je od szpilek Slater jest to, że stworzono je z zupełnie innego materiału niż ABS i poddano dodatkowej obróbce, dzięki czemu oglądając je wcale nie ma się wrażenia, że pochodzą one z drukarki 3D. Myślę, że mogłyby z powodzeniem służyć jako prototyp do produkcji masowej, gdzie plastik zostałby zastąpiony przez tradycyjne materiały obuwnicze – wtedy ten model butów miały szansę odnieść spory sukces komercyjny.

Buty z druk 3D wydrukowane na drukarce 3D

Źródło: www.i.materialise.com/blog/

Póki co, zamiast na półki sklepowe, buty trafią do muzeum w Antwerpii. I tam, jak na razie jest chyba ich miejsce.

Źródło: www.i.materialise.com/blog/

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D