Technologia PolyJet pozwala na wytwarzanie z płynnych żywic, utwardzanych światłem UV. Obecnie jest to najbardziej precyzyjna i wszechstronna technologia przyrostowego wytwarzania, umożliwiająca druk 3D wielokolorowych, dokładnych elementów. technologia pozwala na łączenie w jednym procesie wytwórczym materiału o równych kolorach i właściwościach.

Zasada działania technologii jest podobna do druku 2D. Głowice piezoelektryczne nanoszą warstwę płynnego materiału na stół roboczy, po czym każda warstwa jest automatycznie naświetlana głowicą z światłem UV. Po utwardzeniu nanoszona jest kolejna warstwa żywicy. PolyJet słynie z dostępności materiałów o szerokich zastosowaniach. Żywice światłoutwardzalne imitują właściwości najważniejszych tworzyw, których używa się w tradycyjnych metodach wytwórczych. 

Objet 260 Dental to urządzenie do zastosowań w stomatologii i medycynie. To uniwersalne narzędzie, które przyspiesza produkcję wyrobów stomatologicznych i modeli anatomicznych. Drukarka 3D, za sprawą mozliwości korzystania z kilku materiałów, pozwala na produkcję pełnych modeli łuków zębowych z rozróżnieniem na zęby, dziąsła, korzenie czy kanały nerwowe:

  • Przestrzeń robocza o wymiarach 255 x 252 x 200 mm,
  • Wysokość warstwy na poziomie 16 – 28 mikrometrów,
  • Drukowanie 3D elementów na podstawie danych otrzymanych z badań obrazowania medycznego,
  • Szeroki wybór materiałów dentystycznych i biokompatybilnych

Zastosowanie: Drukarka 3D przeznaczona do zastosowań w stomatologii , w medycynie i inżynierii biomedycznej np. do tworzenia aparatów słuchowych, narzędzi chirurgicznych

Aby otrzymać dostęp do szczegółowej specyfikacji oraz wyceny, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym dystrybutora

Brak możliwości dodawania komenarzy