Już za kilka dni w Szanghaju rozpocznie się TCT Asia 2018 – targi, które z upływem kolejnych lat zyskują coraz większą popularność, stając się wiodącym wydarzeniem związanym z technologiami addytywnymi na rynku azjatyckim. Na liście wystawców, obok takich gigantów jak 3D Systems, Concept Laser GmbH czy Materialise znalazł się również polski producent optycznych systemów pomiarowych SMARTTECH.

Specjaliści SMARTTECH, stawiając na ciągły rozwój swoich urządzeń nie zapominają o jednoczesnym poszerzaniu możliwości oprogramowania. Firma wraz ze swoim dystrybutorem Trustworthy Beijing, na tegorocznych targach TCT Asia po raz pierwszy zaprezentuje najnowszą wersję oprogramowania do edycji danych 3D SMARTTECH 3Dmeasure v. 2018. Jak twierdzą twórcy, prezentowany produkt to kamień milowy w rozwoju oprogramowania firmy SMARTTECH.

Dodana w najnowszej wersji funkcja łączenia pomiarów po krzywiźnie pozwala na przeprowadzanie pomiarów bez konieczności wykorzystania markerów pozycjonujących czy stolika obrotowego, umożliwiając tym samym łatwe pozyskiwanie chmury punktów dużych obiektów. Co więcej, najnowsza wersja umożliwia stworzenie siatki trójkątów za pomocą zaledwie jednego kliknięcia, upraszczając cały proces obróbki wyników pomiaru przez użytkownika do absolutnego minimum. Automatyczne wypełnianie braków oraz wygładzanie powierzchni siatki czyni pracę ze SMARTTECH3Dmeasure prostszą niż kiedykolwiek wcześniej.

Stworzenie kompletnej siatki trójkątów jest teraz kwestią tylko jednego kliknięcia

Na uwagę zasługują również nowe moduły analizy i kontroli. Znacząco rozszerzają one możliwości oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure, poprzez zaawansowane funkcje pomiarowe pozwalające na:

  • pomiar odległości pomiędzy punktami,
  • obliczanie pole powierzchni
  • wykonanie przekrój czy porównanie wzorca płaskości bez zastosowania zewnętrznego oprogramowania.

Pełna lista nowych funkcji z podziałem na moduły dostępna na stronie producenta.

Oprogramowanie pozwala również na wykonanie podstawowej analizy geometrycznej

Jeśli chodzi o dodatkowe informacje warto wspomnieć o mobilnym kluczu USB, pozwalającym na  instalację SMARTTECH3Dmeasure na dowolnej ilości komputerów. Dzięki temu użytkownicy dostają możliwość posiadania i aktywowania oprogramowania w momencie podpięcia klucza USB, bez potrzeby przenoszenia licencji na inne urządzenia.

Źródło: Materiały prasowe, skaner3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować