Trzy tygodnie temu informowałem, iż wspólnie z Monkeyfab i organizatorami 3D Show Printer & Scanner rozpoczęliśmy unikalny projekt wydrukowania największego Orła Białego na drukarkach 3D. Projekt okazał się niezwykle ambitny i ekipa braci Twardo nie zdążyła wykonać go w całości na dzisiejsze Święto Niepodległości, niemniej jednak prace są bardzo zaawansowane i będziemy mieli zaszczyt zaprezentować go po raz pierwszy publicznie podczas nadchodzącego eventu. Tymczasem już dziś specjalnie dla naszych czytelników prezentujemy kilka zdjęć z produkcji. Niestety z uwagi na charakter drukowanego obiektu, nie możemy pokazać nic więcej.

Orzeł Biały będzie miał 1,5 metra wysokości i będzie w całości wykonany na niskobudżetowych drukarkach 3D Monkeyfab PRIME. Będzie składał się z kilkudziesięciu sklejonych ze sobą elementów, w białym kolorze ze złotymi akcentami (m.in. koroną).

Monkeyfab ma dość spore doświadczenie w realizacji tego typu „patriotycznych” projektów. W sierpniu ekipa braci Twardo zasłynęła skanowaniem 3D i drukiem 3D pomnika Małego Powstańca, o czym pisały największe serwisy na świecie, z TechCrunchem na czele. Gdy zaproponowałem Pawłowi Twardo współpracę przy tym projekcie – zgodził się bez wahania.  Jeśli chodzi o same targi 3D Show Printer & Scanner, odbędą się one w dniach 21-22 listopada w Warszawie w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. W wydarzeniu weźmie udział blisko 50 firm z branży, prezentujących swoje urządzenia i wydruki. W trakcie ich trwania odbędą się również konkursy, warsztaty i szkolenia jak również prezentacja Nowej Warszawy. Udział w tym wszystkim jest całkowicie darmowy.

Do targów zostało zaledwie półtora tygodnia - REZERWUJCIE JUŻ CZAS!!!

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Paweł Ślusarczyk
Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie. Od 2021 r. rozwija startup GREENFILL3D produkujący ekologiczny materiał do druku 3D oparty o otręby pszenne.

1 Comment

  1. Już na tych kilku zdjęciach wygląda super 🙂

Comments are closed.

You may also like

More in News