Opt Lasers i ZMorph to polskie marki znane na rynkach światowych z wysokiej jakości produktów oraz innowacyjnego podejścia do produkcji. Dotychczasowa współpraca obu firm zaowocowała powstaniem cieszącego się dobrą opinią lasera o mocy 2.8 W, będącego obecnie podstawowym rozwiązaniem dla drukarek ZMorph. Teraz producent zaawansowanych głowic laserowych wprowadza na rynek kolejny produkt – zestaw z laserem 6 W przeznaczony do drukarek 3D ZMorph.

Najnowszy model lasera 6 W stanowi rozszerzenie oferty laserów producenta, a jednocześnie jest też kolejnym z serii dedykowanych zestawów Opt Lasers, przeznaczonych do drukarek 3D i maszyn CNC wiodących producentów światowych.

Niebieski 6-watowy laser do urządzeń ZMorph to propozycja dla użytkowników wymagających więcej, niż zapewnia standardowe wyposażenie drukarki 3D. Standardowy laser ZMorph ma 2,8 W mocy – to często niewystarczająca moc dla zastosowań, takich jak trwałe znakowanie stali. Mniejsza moc lasera oznacza również niższą prędkość grawerowania.

Opracowana przez Opt Lasers 6-watowa głowica PLH3D-6W-XF stanowi rozwiązanie dla tych problemów. Pomimo większych rozmiarów i masy głowicy niż w podstawowym modelu lasera, bezproblemowo współpracuje ona z mechanizmem ZMorph. Montaż nie sprawia najmniejszych kłopotów.

Grawerująca głowica laserowa Opt Lasers PLH3D-6W-XF to urządzenie zbudowane na bazie markowej niebieskiej diody laserowej NUBM44 Nichia o mocy 6 W. Wyposażona jest w skonstruowany przez Opt Lasers dedykowany mikrokontroler, a także wydajny wentylator, który nie tylko zapewnia chłodzenie, ale też chroni optykę lasera przed wpływem dymu powstającego podczas pracy. Aluminiowa obudowa pomaga w rozpraszaniu ciepła oraz zabezpiecza przed wpływem czynników zewnętrznych. Rozwiązania te powodują, że po godzinie ciągłej pracy temperatura głowicy wzrasta jedynie nieznacznie.

Głowica umożliwia regulowanie rozmiaru wiązki, co pozwala na grawerowanie z różną rozdzielczością i mocą, dając w efekcie szeroką gamę możliwych do uzyskania efektów. Wraz z laserem dostarczane są dwie soczewki, pozwalające korzystać z różnych trybów pracy. W zestawie znajdują się również: kabel do adaptera oraz okulary ochronne z oznaczeniem bezpieczeństwa CE. Dołączone akcesoria pozwalają na szybkie rozpoczęcie bezpiecznej pracy z laserem.

Szczegółowe informacje oraz pełna specyfikacja techniczna głowicy dostępna jest na stronie produktowej Opt Lasers.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować