Sierpień okazuje się być dla wielu firm idealnym okresem do zaprezentowania odświeżonych/nowych wersji swoich flagowych produktów. Po Shuffle oraz SparkMaker FHD na podobny krok zdecydowała się Mosaic Manufacturing zapowiadając Palette 2, nową wersję systemu do drukowania 3D w kolorze na dowolnej drukarce 3D, pracującej w technologii FDM.

Nazwa Palette 2 może być nieco myląca, ponieważ nie jest to druga, a trzecia wersja tego systemu. Urządzenie to działa niezależnie od drukarki 3D, z której korzystamy, automatyzując proces łączenia ze sobą filamentów. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wykonywać kolorowe wydruki na każdej, nawet jednogłowicowej, drukarce 3D i to bez żadnego zatrzymywania i wznawiania wydruku. Palette pozwala na korzystanie z czterech różnych kolorów (lub rodzajów) filamentów.

Model podstawowy został zaprezentowany w 2016 roku i w tamtym czasie robił całkiem spore wrażenie. Ustalona na 999 $ cena pozornie wydawała się być wygórowaną, ale zakup taniej drukarki 3D oraz Palette za około cztery tysiące złotych i tak był korzystniejszy niż zakup jakiejkolwiek „kolorowej” drukarki 3D.

Dokładnie rok później swoją premierę miała wersja Palette+. Zmiany jakie zaszły względem pierwowzoru to przede wszystkim zwiększenie niezawodności oraz możliwość korzystania z połączeń nowych materiałów, takich jak PLA-PLA, PETG-PETG, PLA-TPU oraz PLA/Scaffold. Umożliwiło to miedzy innymi korzystanie z filamentów podporowych na drukarkach 3D wyposażonych w jedną tylko głowicę. Pomimo zwiększenia możliwości oraz niezawodności cena przystawki zmalała do 799 $.

Najnowszy model Plaette 2 łączy w sobie zalety poprzedników dodając do nich nieco ulepszeń i modyfikacji. Przede wszystkim całość zintegrowana jest wyłącznie w obudowie i nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych czujników zewnętrznych. Wszystkie dostępne opcje dostępne są teraz z poziomu dotykowego panelu LCD. Aby zapobiec nieudanym wydrukom 3D, wynikającym z braku filamentu Palette 2 wyposażono dodatkowo w czujniki wykrywania jego braku.

Drugą nowością od Mosaic Manufacturing jest działająca w chmurze platforma CANVAS. Umożliwi ona każdemu użytkownikowi łatwy dostęp do oprogramowania przygotowującego wielokolorowe modele do druku 3D, pozwalając na optymalizację tego procesu. Dodatkowo zapewni ono możliwość samodzielnego „kolorowania” poszczególnych elementów, które będą miały przełożenie na wykonane kolorowe wydruki 3D. CANVAS Hub to z kolei niewielkie urządzenie, które pozwoli na komunikacje pomiędzy chmurą, a omawianym urządzeniem.

Palette 2 trafi do oferty pod koniec września. Model podstawowy kosztuje w przedsprzedaży 499 $, a jego szybsza wersja Pro 699 $.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować