Badgemaster – największy brytyjski producent plakietek, wyprodukował przy pomocy technologii druku 3D z żywic światłoutwardzalnych firmy Photocentric, 30.000 szt. plakietek wielokrotnego użytku dla swojego klienta – czołowego sprzedawcę detalicznego w Wielkiej Brytanii. Badgemaster postanowił skorzystać z fotopolimerowych technologii przyrostowych po tym, jak nie mógł wyprodukować nowego oprzyrządowania do metody wtryskowej, aby osiągnąć termin realizacji postawiony mu przez jego klienta.

Photocentric – twórca technologii UV LCD oraz producent wielkoformatowych drukarek 3D tego typu – LC Magna, postanowił pomóc w realizacji tego terminowego zamówienia. Po pomyślnym przeprowadzeniu testów w celu ustalenia, czy identyfikatory nadają się do wytwarzania przyrostowego, Photocentric zrealizował zlecenie produkcji 30 tysięcy części w ciągu trzech tygodni. Chociaż koszt wydruków 3D był ostatecznie droższy niż metoda wtrysku, wciąż był akceptowalny. Jednakże bez względu na to, Badgemaster był w stanie dostarczyć pilne zamówienie do klienta, co w ostatecznym rozrachunku było kluczowe w całym przedsięwzięciu.

Pierwotna koncepcja projektu została wstrzymana podczas pandemii” – powiedział Ian Bradbeer, dyrektor zarządzający Badgemaster – „nasz klient ponownie się zainteresował, gdy sytuacja się uspokoiła. Jednak krótki czas realizacji spowodował, że stworzenie tradycyjnego oprzyrządowanie było niemożliwe (…) Photocentric było w stanie sprostać wymaganiom Badgemaster oraz dostarczyć zamówione produkty w szczególnie krótkim czasie”.

Plakietki zostały wyprodukowany przy użyciu autorskich żywic firmy Photocentric na drukarkach 3D LC Magna w Peterborough, w Wielkiej Brytanii. „Byliśmy podekscytowani, że mogliśmy pomóc Ianowi i zespołowi Badgemaster w tym projekcie, w którym nasza farma drukarek 3D była w stanie zapewnić szybką produkcję komponentów o wymaganej jakości, bez konieczności stosowania jakichkolwiek, dodatkowych narzędzi” — mówi Sally Tipping, dyrektor sprzedaży Photocentric – „umożliwienie naszemu klientowi dostarczenia ważnemu partnerowi handlowemu w trudnych ramach czasowych jest doskonałym przykładem mocnych stron produkcji addytywnej jako rozwiązania i podkreśla korzyści płynące z naszej technologii LCD 3D„.

Źródło: materiały prasowe Photocentric

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like