Jeśli nie jesteś świetny w modelowaniu a potrzebujesz kopii przedmiotu to jest jeszcze jeden sposób na zrobienie modelu 3D – skanowanie. Do niedawna, sprzęt do skanowania 3D był bardzo drogi – bo 10.000 dolarów to chyba tanio nie jest. To się na szczęście zmienia… Lynx to bezprzewodowy, przenośny skaner 3D, który miał udaną kampanię na Kickstarterze, gdzie urządzenie zostało złożone już za 1,799 dolarów. Teraz jest nowy niedrogi skaner stacjonarny na indiegogo o nazwie Photon.

Photon2

Drukarki 3D są coraz łatwiejsze w użyciu, ale wciąż wymagają plików 3D do wydrukowania. Oprogramowanie do modelowania jest coraz łatwiejsze w użyciu, ale wciąż wymaga pewnej praktyki i wiedzy. Oczywiście, można po prostu pobrać predefiniowane pliki z miejsc takich jak Thingiverse, ale wtedy jesteś ograniczony do tego, co stworzyli inni.

Photon stworzony przez Matterform jest finansowany z prędkością światła, osiągając 300% swojej wyjściowej kwoty 81,000 dolarów (kanadyjskich) w 21 dni. To zrozumiałe, dlaczego ludzie są tak podekscytowani projektem, to jest po prostu świetny produkt. Dla jednych skaner wygląda świetnie – lepiej niż prototyp dygitalizatora. Jest także przenośny i łatwy do przechowywania, ponieważ składa się i posiada uchwyt do przenoszenia. Ale o sile Photon świadczą jego jakość i łatwość użycia. Wyposażony w wysokiej rozdzielczości aparat fotograficzny i dwa lasery, skanuje obiekty za pomocą jednego przycisku w ciągu około trzech minut. Adam i Drew zaprojektowali wszystko od podstaw dla Photona, aż do płytki drukowanej, więc rozdzielczość skanowania dla “figurki 4 calowej, jest 0.43mm @ 0,5 stopnia skanu, z dokładnością do + / – 0,2 mm” i może obsługiwać obiekty tak duże, jak 19cm x 19cm x 25cm. Dołączone oprogramowanie tworzy chmurę punktów, która jest następnie przekształcone w siatkę, pliki mogą być zapisywane jako stl, obj, i ply, co pozwala importować je do ulubionego oprogramowania do modelowania….

Photon

Jeśli masz drukarkę 3D, Photon może być bezcenny dla tworzenia prototypów, inżynierii odwrotnej, i tworzenia takich rzeczy jak stop-motion. Nawet jeśli jesteś dobry w modelowaniu, wątpię, że można modelować każdy przypadkowy obiekt w Twoim całym domu, w ciągu trzech minut. To bardzo wygodne, i można włączyć drukarki 3D do prawdziwego replikatora. Jeszcze trochę i zguienie pionka szachowego nie będzie już żadnym problemem. Za $ 449, Photon jest prawdziwą okazją.

Photon3

Źródło: www.indiegogo.com

 

Marcin Kwapisz
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie w zakresie sprzedaży. Oprócz tego prowadzi szkolenia informatyczne i zajmuje się profesjonalną fotografią cyfrową.

    Zostaw odpowiedź

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Skanery 3D