Pi-Boy z drukarki 3D

0

Nie ma w nim nic niezwykłego, nie jest niczym nowym czy też oryginalnym. A jednak warto wspomnieć o tym projekcie w związku z jego udostępnieniem przez autora szerszej publiczności.

Pi-Boy jest rozszerzoną i bardziej dopracowaną wersją PiGRRL, zwanego również Pi-Girl, który w przeciwieństwie do swojego następcy nie dysponował chociażby możliwością podłączenia wewnętrznej baterii.

Autor projektu dzięki blenderowi mógł skorzystać z doświadczenia twórców PiGRRL i zoptymalizować swoją konstrukcję. Usunięcie głośnika zagwarantowało zmniejszenie zużycia energii, dodanie wewnętrznej baterii jest natomiast krokiem milowym dla wygody użytkowania takiej konsoli.

pipboy2

Z budową urządzenia poradzi sobie nawet niedoświadczony domorosły elektronik, gdyż składa się ono z niewielu prostych do lutowania części. Dzięki Raspberry Pi A+ każdy kto zdecyduje się na budowę Pi-boy będzie mógł się cieszyć hitami z takich konsol jak Gameboy, Gameboy Advance, NES i SNES.

O ile na cały projekt można patrzyć z przymrużeniem oka, o tyle warto zwrócić uwagę na jeden dość istotny fakt. Dzięki otwartości projektów modeli 3D wykształcona została podobna cecha, którą obserwujemy w w przypadku świata open-sorce w oprogramowaniu. Użytkownicy i społeczność zaczynają poprawiać niedoskonałe projekty optymalizując różne ich aspekty w taki sposób żeby stawały się one coraz lepsze.

Źródło: 3dprint.com
Grafika: [1]

Udostępnij.

O autorze

Sebastian Urbański

Specjalista IT zapewniający wsparcie techniczne firmy i autor artykułów w CD3D. Od lat związany z branżą IT/Internetu. Pasjonat nowych technologii i gadżetów.