Dwa tygodnie temu Karol informował, iż japoński gigant Ricoh wkrótce wypuści na rynek swoją pierwszą drukarkę 3D drukującą w technologii SLS. Dziś wracamy z tym tematem, ponieważ mamy kolejną porcję informacji na ten temat. Urządzenie Ricoh zostanie zaprezentowane już w przyszłym tygodniu (17-20 listopad 2015 r.) w Europie podczas targów formnext we Frankfurcie. Drukarka 3D RICOH AM S5500P będzie dostępna w sprzedaży na rynku europejskim w połowie 2016 roku.

W RICOH AM S5500P zastosowano technologię SLS (Selektywne Spiekanie Laserowe). Urządzenie pozwala na tworzenie obiektów o wysokiej wytrzymałości i szczegółowości odwzorowania przy wykorzystaniu materiałów PA11, PA12, PA6 i PP. Na AM S5500P można produkować zarówno prototypowe części samochodowe wykorzystywane na potrzeby testów funkcyjnych jak i finalne produkty, które mogą być zastosowane w samochodach, które trafiają do sprzedaży. Dodatkowym plusem jest duży obszar roboczy drukarki, który wynosi aż 55 cm× 55 cm× 50 cm.

Drukarka 3D AM S5500P powstała we współpracy z firmą Aspect Inc. W przyszłości model będzie rozwijany o kolejne funkcjonalności. Ricoh zaprezentuje swoje urządzenie na targach formnext 2015 we Frankfurcie w dniach 17– 20 listopada. Ricoh zaprezentuje swoje rozwiązania i usługi na stoisku D20 w hali 3.1.

Ricoh to globalna firma z branży technologicznej, która specjalizuje się w sprzęcie biurowym, rozwiązaniach do druku produkcyjnego, systemach zarządzania dokumentami i usługach IT. Ricoh Group, z centralą w Tokio, działa w ponad 200 krajach i regionach. W roku finansowym, zakończonym w marcu 2015 roku, przychody ze sprzedaży Ricoh Group wyniosły 2,231 mld jenów (ok. 18,5 mld USD).

Większość przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży produktów, rozwiązań i usług, które usprawniają interakcje między ludźmi a informacjami. Ricoh jest również wielokrotnie nagradzanym producentem aparatów i kamer cyfrowych oraz specjalistycznych produktów branżowych. Firma jest znana ze względu na wysoką jakość, którą zapewnia, wyjątkowe podejście do klienta i liczne inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zgodnie ze swoim przesłaniem, “imagine. change.“, Ricoh pomaga firmom zmienić sposób pracy i wykorzystać zbiorową wyobraźnię pracowników. Więcej informacji na stronie: www.ricoh.pl.

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News