Firma Desktop Metal ogłosiła wysyłkę pierwszych egzemplarzy swoich drukarek 3D Studio. Maszyny trafią do należącego do grupy Googla Advanced Technology and Products (ATAP), który jest jednym z pierwszych udziałowców jaki zainwestował w amerykański startup swoje pieniądze.

Desktop Metal jest jednym z objawień tego roku i nie bez powodu trafił na czołowe miejsce w rankingu Top 5 najbardziej innowacyjnych premier. Firma jest uosobieniem sukcesu w świecie technologii przyrostowych, a osiągając w niesamowicie krótkim czasie zainteresowanie największych firm z branży IT oraz motoryzacyjnych, udowodniła że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobry i innowacyjny pomysł.

Zaledwie po ośmiu miesiącach od momentu, kiedy świat usłyszał o Desktop Metal, jej system Studio trafi do pierwszego odbiorcy, Advanced Technology and Products z grupy kapitałowej Googla. Desktop Metal Studio (DMS) zaprojektowano przede wszystkim z myślą o szybkim prototypowaniu, a dzięki niewielkim rozmiarom można zainstalować go niemal w każdym biurze. Całość składa się z drukarki 3D oraz specjalnego pieca spiekającego, wyposażonego dodatkowo w technologię wspomagania tego procesu przy pomocy fal mikrofalowych.

To co szczególnie wyróżnia system Studio od konkurencyjnych drukarek 3D do metalu, to fakt że technologia jest bardzo zbliżona do technologii FDM. Cechuje ją również innowacyjne generowanie struktur wsparcia, które w bardzo prosty sposób można usunąć z podpieranego modelu. DMS jest około dziesięć razy tańszy niż inne drukarki 3D do metalu.

Według Davida Beardsleya z ATAP system DMS pozwoli im po raz pierwszy na korzystanie z druku 3D z metalu w procesie szybkiego prototypowania. Dotychczas wspierali się oni głównie technologią odlewania lub drukiem 3D w technologii FDM. Zmiana ta pozwoli na skrócenie cyklu opracowywania końcowego produktu, krótsze terminy realizacji zamówień oraz przede wszystkim możliwość testowania prototypów funkcjonalnych, wykonanych z różnych rodzajów metali.

W najbliższych miesiącach system DMS trafi do kolejnych klientów Desktop Metal oraz do około trzydziestu amerykańskich partnerów handlowych firmy, u których będzie można obejrzeć urządzenia oraz zamawiać wydruki testowe.

Źródło: www.3ders.org

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Comments are closed.

You may also like