Do klientów w Polsce trafiły długo wyczekiwane drukarki 3D XFAB. Pierwsze w kraju maszyny zostały wdrożone między innymi u producentów akcesoriów do gier bitewnych i firm modelarskich. Pomogą w tworzeniu nowych modeli, prototypów czy matryc do odlewu i wulkanizacji.

Pierwszy XFAB w Polsce został uruchomiony w firmie MaxMini.EU projektującej i produkującej figurki do gier bitewnych. Instalacja przebiegła bez większych problemów. Po kilkudziesięciu minutach od postawienia kartonu z XFAB’em w siedzibie firmy drukarka 3D była gotowa do pracy.

XFAB jest produkowany przez włoską firmę DWS, która tym modelem wchodzi na rynek niskobudżetowych urządzeń SLA. Włosi skonstruowali tanie w zakupie urządzenie o dużym cylindrycznym polu roboczym (18 cm x 18 cm) oraz wysokiej jakości wydruku. Dokładność drukarki 3D w osi Z to od 100um do 10um a w osiach XY 120um.

XFAB 01

Wielką zaletą drukarki 3D DWS jest również liczba dostępnych żywic o różnych właściwościach. Dostępnych jest 10 rodzajów płynnych żywic o właściwościach podobnych do ABS’u, Polipropylenu, gumy a także idealnych do odlewania czy wulkanizacji.

XFAB 04

Drukarka 3D XFAB swoją oficjalną premierę miała pod koniec zeszłego roku podczas targów 3D Show w Warszawie. Włoski producent mimo otwarcia nowych linii montażowych wciąż nie daje rady nadążyć za światowym popytem na ich najnowszą maszyną. XFAB dostępny jest na zamówienie. Koszt urządzenia to 5550€ wraz z instalacją, transportem i szkoleniem u klienta. Dystrybucją urządzeń w Polsce zajmuje się firma MTT Polska z Warszawy.

XFAB 06

Więcej informacji na stronie www.mttpolska.pl.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować