Drukowanie w 3D około 2 metrowej miniatury ełckiej wieży ciśnień, drony, samochody elektryczne, paralotnie z innowacyjnym rodzajem oświetlenia oraz pokazy grawerowania laserem to atrakcje, które towarzyszyły I Piknikowi Druku 3D w Ełku, który odbył się w miniony weekend.

Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2016 w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. Zainteresowanie przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. W ciągu dwóch dni Piknik odwiedziło kilkuset zwiedzających w różnym wieku. Dodatkowym urozmaiceniem była możliwość zwiedzenia Parku Naukowo-Technologicznego.

Największą popularnością cieszył się oczywiście projekt związany z drukiem wieży. Poszczególne elementy konstrukcji drukowały  w 3D firmy: trójwymiarowi.pl, T3D Drukarnia 3D, 3d-Bakst, 3D For You, 3DDAMIX, DPS Software, Zegra Jakub Kwiatkowski oraz Monkeyfab. Projekt wydruku przygotowały firmy Zegra Jakub Kwiatkowski oraz DPS SolidWorks. Głównym partnerem wydarzenia była firma Zortrax. Do druku został użyty filament produkcji Artflex 3D – Cezary Artur Bastek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ełku. Patronami medialnymi wydarzenia były: Rozmaitości Ełckie, Radio 5 oraz CD3D.

Paulina Winczewska
Germanistka, pasjonatka nawet najdziwniejszych i najtrudniejszych języków obcych oraz podróży i eksperymentów kulinarnych. Tłumaczka, która nie boi się nowych technologii i gadżetów. Wolny czas spędza zazwyczaj na pływalni.

    2 Comments

    1. Mam nadzieję, że dzięki temu wydarzeniu przeniesiemy środek ciężkości imprez związanych z drukiem 3d na wschód 🙂

    2. Nie ma innej opcji, impreza tej rangi musi się odbywać cyklicznie a my będziemy brali w niej czynny udział. Druk 3D w Kielcach ja widać się nie kończy;)

    Comments are closed.

    You may also like