Firma Smart 3D, o której niedawno pisaliśmy uruchomiła kampanię swojego skanera Pixelio 3D w serwisie Kickstarter. Firma jako cel podstawiła sobie zdobycie 33 tysięcy funtów, co nie wydaje się dużą sumą i już teraz widać, że przy tak dynamicznej kampanii zostanie ona przekroczona niebawem.

Pixelio 3D jest urządzeniem, które można przypisać do nieformalnej kategorii „multitool„. Podstawową funkcją sprzętu jest pomoc w przygotowaniu skanów 3D, gadget pomoże nam również w stworzeniu fotografii panoramicznej w plenerze, zdjęć 360 stopni niewielkich obiektów czy filmu typu time-lapse.

Aby zrealizować te funkcje użytkownik potrzebuje prócz samego urządzenia jedynie, telefonu komórkowego z dobrym obiektywem ewentualnie kamery gopro, do tego jakieś oprogramowanie zainstalowane w telefonie lub na komputerze, w celu przygotowania skanów autorzy kampanii polecają 123D Catch, który dostępny jest za darmo do zastosowań niekomercyjnych.

415e3e8c575798c9768bf401e06a4014_original

Prócz podstawowych funkcji Pixelio posiada również wbudowany Powerbank, oraz możliwość bezprzewodowego ładowania wybranych modeli telefonów. Ciekawostką, którą chwali się producent jest Virtual Finger pozwalający na zautomatyzowanie wykonywania modeli/zdjęć/nagrań. Wirtualny palec „symuluje” prawdziwy dzięki warstwie grafenu i fizycznemu kontaktowi z wyświetlaczem, będzie to przydatne w przypadku gdy telefon nie jest wyposażony w bluetooth 4.

Aktualnie urządzenie zebrało już trochę ponad 7000 funtów do końca kampanii pozostało 43 dni, będziemy bacznie obserwować postępy zbiórki i z pewnością poinformujemy o końcowym wyniku.

CD3D
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in Skanery 3D