Zanim świat został przyćmiony przez wielkie pośladki Kim Kardashian, ich symbolem była Nicky Minaj. Ale mało kto wie (zapewne mało kto w ogóle się tym interesuje…?), że prawdziwym protoplastą monstrualnie wielkich pup była Coco Austin – była striptizerka i modelka, która zyskała światową sławę dzięki małżeństwu z raperem i gwiazdą filmów klasy C, legendarnym Ice-T. Coco to kwintesencja plastikowej blondynki – filigranowa (zaledwie 157 cm wzrostu), z tlenionymi na jasny blond włosami, idealną opalenizną, a przede wszystkim z dużym silikonowym biustem i perfekcyjnie wymodelowaną przez chirurgów plastycznych twarzą. Jej znakiem rozpoznawczym była jednak jej tylna część ciała, która – jak twierdzi jej mąż, jest w stu procentach naturalna. Abstrahując od tego czy jest w tym choć odrobina prawdy czy nie, pewien 46-latek zajmujący się od niedawna modelowaniem 3D, postanowił odtworzyć jej charakterystyczne kształty za pomocą Zbrusha i wydrukować z ABS na Rostock Delcie. Tym samym odtworzył z plastiku postać będącą jego synonimem w świecie ludzi.

Owym 46-latkiem jest Peter Mitchell, który postanowił niedawno odmienić swoje życie zajmując się tworzeniem modeli na potrzeby telewizji i branży filmowej. Wcześniej pracował w call-center, ale znużony nim wywrócił je do góry nogami realizując się artystycznie, tworząc modele m.in. na potrzeby serialu “Da Vinci`s Demons“. W wolnych chwilach eksperymentował z drukiem 3D, aż wpadł na pomysł odtworzenia czegoś – jego zdaniem, wyjątkowego. Mitchell stworzył cztery modele Coco Austin, które wydrukował na drukarce 3D i ręcznie pomalował.

Coco Austin 02

Później postanowił udoskonalić swoje dzieło, przerabiając statyczne modele w ruchome figurki. W tym celu rozdzielił każdą kończynę i stworzył na ich bazie figurkę nie różniącą się w zasadzie działania niczym, od tradycyjnych lalek Barbie. Co ciekawe, jako że całość odtworzył samodzielnie w Zbrushu, ma 100% praw autorskich do stworzonego dzieła. Modele można dowolnie kustomizować na podstawie dostępnych elementów. Lalka Coco została wydrukowana z ABS w kolorze skóry na warstwie 0,15 mm, a następnie wygładzona acetonem, dzięki czemu uzyskała idealnie gładką i lśniącą powierzchnię.

Coco Austin 03

Pomijając kwestie estetyczne, gdyż o gustach z natury rzeczy się nie rozmawia – szczególnie w przypadku kobiet, projekt Mitchella jest niezwykle ciekawym i kontrowersyjnym zarazem. Oto bowiem okazuje się, że za pomocą oprogramowania do modelowania 3D i technologii druku 3D możemy odtworzyć dowolną postać ze świata rzeczywistego i przedstawić ją w formie lalki czy zabawki. Podobnie jak w przypadku opisywanego w poprzednim artykule “lewego rekina“, mamy do czynienia z zupełnie nowym problemem natury prawnej. Kto ma bowiem prawa autorskie do modelu Coco Austin – ona sama, jako pierwowzór, czy autor jej plastikowego odpowiednika? Teoretycznie – skoro każdy może dowolnie sportretować dowolną osobę, logicznym powinno być, iż można dokonać tego samego w przypadku modelu 3D? Choć jak już zdążyliśmy się przekonać, trzeci wymiar robi wielu osobom istotną różnicę.

Coco Austin 04

Niezależnie od tych rozważań, wszystkich którzy interesują się jak plastikowa jest naprawdę Coco Austin, zachęcam do obejrzenia poniższego video, w którym prezentuje wszystkie swoje atuty. Jest to klip zespołu Body Count, którego liderem jest jej mąż – Ice-T, do klasycznego utworu “Institutionalized” Suicidal Tendencies. Coco występuje jako tło do pierwszej zwrotki – NJoy! (if you like plastic?).

Źródło: www.3dprint.com
Grafika: [1] [2] [3] [4]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

5 Komentarze

 1. Nie znałem tego ten kawałek zawsze był Suicidal Tendencies

  1. Cover pojawił się na niedawno wydanej, ostatniej płycie BC.

 2. “filigranowa (zaledwie 1,57 cm wzrostu)”
  faktycznie filigranowa, rzekłbym nawet kieszonkowa 🙂

  1. Heh, taki nawyk spowodowany nagminnym opisywaniem powierzchni stołów roboczych drukarek 3D 😉

   Poprawione.

 3. Jako “uzupełnienie tematu” polecam ofertę superdrukarki Cube American. Że zacytuję fragment:

  “Uwolnij swoją wewnętrzną innowacje i przejdź bezpośrednio od koncepcji i stworzenia. Marzenie to, zaprojektować, wydrukować – trzymać go w dłoni.”

  Adres: http://allegro.pl/3d-super-drukarka-domowa-cube-american-i5073598296.html

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D