Skanery 3DSMARTTECH

Polska premiera SMARTTECH 3D portable na targach 3D Solutions w Poznaniu

SMARTTECH 3D portable to jeden z najszybszych skanerów 3D na rynku. Oferuje pomiar z prędkością na poziomie 0,2 sekundy, skanuje w kolorze, jest w pełni przenośny oraz posiada wbudowaną jednostkę centralną. Zaprezentowany dotychczas zagranicą na targach Hannover Messe i RAPID + TCT, za każdym razem wzbudzał zainteresowanie przedstawicieli branży i specjalistów, będąc jedynym takim rozwiązaniem na rynku. Oficjalna, polska premiera urządzenia odbędzie się w trakcie poznańskich targów ITM Polska jakie rozpoczynają się 6 czerwca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. SMARTTECH będzie dostępny na stoisku 89 w hali 3A.

SMARTTECH 3D portable posiada dokładność na poziomie 0,06 mm oraz błyskawicznym czasem skanowania nieprzekraczającym 0,2 sekundy. Pomiar można wykonać trzymając skaner w dłoniach lub umieszczając go na statywie. Mobilność zapewnia pojemna bateria. Obsługa odbywa się przez ekran dotykowy, który wraz z jednostką obliczeniową pozwala wykonać nie tylko pojedyncze pomiary, ale udostępnia też możliwość łączenia ich po krzywiźnie. Oprogramowanie sterujące prowadzi użytkownika przez cały proces skanowania, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie jakiejkolwiek wiedzy metrologicznej w celu dokonania pomiaru.

Skaner 3D SMARTTECH 3D portable opiera się o metodę mierzenia opartą o białe światło strukturalne, dzięki czemu można wykorzystać go również do zastosowań medycznych. W trakcie skanowania nie jest wykorzystywany laser, sama procedura zaś jest całkowicie bezdotykowa. Urządzenie jest dodatkowo certyfikowane przez producenta wg niemieckiej normy VDI/VDE 2634.

Dołączona do skanera 3D nowa wersja oprogramowania sterującego SMARTTECH3Dmeasure v2017 umożliwia użytkownikowi pracę z ponad 300 milionami punktów z prędkością 5 klatek na sekundę bez ryzyka awarii systemu. Ponadto możliwość wyboru zautomatyzowanego pomiaru do siatki trójkątów w formacie STL minimalizuje zaangażowanie użytkownika końcowego w post-processing. Moduł kontrolny oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017 zapewnia możliwość stworzenia kompletnego modelu 3D, a także przeanalizowania jego przekroju. Do każdego zakupionego skanera dodawana jest za darmo najaktualniejsza wersja oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure v2017.

Na stoisku SMARTTECH przez cały czas trwania targów odbywać się będą warsztaty skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Podczas warsztatów uczestnicy zyskają możliwość zapoznania się z możliwościami, jakie otwiera przed przemysłem technologia 3D.

Źródło: www.skaner3d.pl

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Może cię również zainteresować

Więcej w Skanery 3D