Chiński Polymaker – jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów filamentów, ogłosił że od listopada br. wszystkie jego produkty będą oferowane na nowych, kartonowych szpulach, które w całości pochodzą z recyclingu. Zmiana będzie dotyczyć także pudełek, które także będą wykonane z recyklingowej tektury.

Nowe szpule są wykonane z tektury o grubości 4 mm. Krawędzie boczne są tłoczone i wycinane, a następnie sklejane ze sobą na zwinięty w paski odcinek tekturowej tuby. Grubość tektury zapewnia dobrą ochronę filamentu, a szpula może się bardzo wydajnie toczyć na wszystkich konstrukcjach uchwytów w drukarkach 3D – zarówno wewnętrznych i jak i zewnętrznych. Jednym z największych wyzwań było znalezienie kleju, który wytrzyma wysokie temperatury niezbędne do wysuszenia wybranych filamentów jak np. nylon. Musi on być suszony w temperaturze 100°C, jednakże naturalny klej, który został użyty do klejenia szpul jest w stanie wytrzymać te temperatury bez topienia.

Z przodu szpuli znajduje się naklejony kod QR, który przenosi do karty informacyjnej produktu na stronie Polymaker. Znajdują się tam także profile druku 3D dla poszczególnych materiałów, karty TDS i SDS oraz cała pozostała dokumentacja dotycząca filamentów.

Źródło: materiały prasowe Polymaker

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like