Polymaker to chiński producent filamentów do drukarek 3D, działających w technologii FDM. W swojej ofercie posiada bardzo szeroką gamę materiałów zarówno tych bardziej znanych, jak ABS i PLA, jak i tych mniej rozpoznawalnych dla przeciętnego użytkownika, ale niezbędnych dla zastosowania profesjonalnego, jak na przykład PolyCast. Na zakończonych właśnie targach TCT Asia Polymaker zaprezentował nową linię materiałów przeznaczonych dla potrzeb przemysłu – Polymaker Industrial.

Polymaker od kilku lat sukcesywnie pracuje nad zwiększaniem swojej oferty konsumenckich filamentów przeznaczonych dla potrzeb druku 3D. W 2015 roku wprowadzono do sprzedaży między innymi PolySupport, PC-Max oraz PC-Plus, a w ubiegłym roku PolySmooth oraz PolySher, urządzenie do wygładzania wykonanych z niego wydruków. Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni firma uruchamia nową linię produktów przeznaczoną wyłącznie dla klientów z branży przemysłowych, zainteresowanych ofertą zaspokajającą ich indywidualne potrzeby.

Wraz z wprowadzeniem „nowych porządków”, chiński producent rozdziela swoje oferty zgodnie z przeznaczeniem ich dla konkretnej grupy odbiorców. Linia Polymaker Industrial liczy sobie prawie dwadzieścia różnego rodzaju materiałów, wśród których znajdziemy między innymi PLA, ABS, PC, TPU, Nylon i PVB. Wszystkie te tworzywa dostępne są w różnych konfiguracjach i mogą posiadać określone przez zamawiającego właściwości, takie jak na przykład zwiększoną wytrzymałość mechaniczną lub cieplną. Oprócz filamentów, dostępne są również granulaty oraz proszki.

Jednym z typowych, przeznaczonych dla przemysłu materiałów jest PolyCast, który dostępny jest w dwóch odmianach. Jest to tworzywo przeznaczone do wykonywania form do odlewów, które charakteryzuje się spalaniem bezresztkowym. Idealnie nadaje się do produkcji małoseryjnej, nawet modeli cienkościennych.

Bodźcem, który pchnął Polymakera w kierunku produkcji tworzyw przeznaczonych dla potrzeb przemysłu było bardzo duże zainteresowanie tematem wśród tego typu firm. Producent współpracuje bowiem z największymi przedsiębiorstwami zajmującymi się nie tylko drukowaniem 3D i wie, że firmy te są naprawdę zróżnicowane, a każda z nich przejawia inne potrzeby co do właściwości dostarczanych im tworzyw.

Zamówienia na produkty z linii Polymaker Industrial będzie można składać z całego świata.

Źródło: www.3dprint.com

Łukasz Długosz
Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować