Mogłoby się wydawać, że wszelkie nowinki związane z drukiem 3D będą do nas docierać ze Stanów zjednoczonych lub Angli – kolebki projektu RepRap. Dlatego pewnym zaskoczeniem jest otwarcie pracowni w Stambule, gdzie będziemy mogli zamówić wydruk lub zeskanować się. Warto pomyśleć o drukowej pamiątce z tego pięknego miasta jeśli wybieram się tam na wakacje

Pracownia w nazywa się Iconic 3D i została otworzona przez Alpera Günera. Pracownia łączy w sobie cechy sklepu, studia fotograficznego oraz pracowni, w której znajdują się drukarki 3D. W Iconic 3D oprócz realizowania zamówień na wydruki, chętni mogą poddać się skanowaniu. Do skanowania służy ok 100 aparatów fotograficznych, które pozwalają na zeskanowanie obiektu w czasie jednej sekundy.

Czas oczekiwania na wydruk w pełnym kolorze to ok tydzień. Pracownia oferuje wydruki w pełnym kolorze, których cena za jeden egzemplarz to ok. 1550 lir tureckich czyli ok. 500€.

Czy w dobie wszechogarniającego nas druku 3D będziemy przywozić z wakacji okolicznościowe wydruki. Może wizja takich nietypowych pamiątek jest początkiem nowego wakacyjnego zwyczaju? Wszak z wakacji należy przywozić nietypowe pamiątki, a wydruk z drukarki 3D na pewno do nich należy.

Źródło: 3dprintingindustry.com
Zdjęcia: [1][2]

Łukasz Czuba
Miłośnik druku 3D. Elektronik-amator, szkoleniowiec i konstruktor. Członek lubelskiego FabLabu i Makerspace. Miłośnik literatury s-f, gier strategicznych, kotów oraz herbaty.

    Brak możliwości dodawania komenarzy

    Może cię również zainteresować

    Więcej w Projekty 3D