…no dobra, może nie do końca 🙂 Porsche umożliwiło ściągnięcie i wydrukowanie na drukarce 3D modelu Cayman S. Plik STL zawiera oficjalny model prosto ze stołów kreślarskich firmy, który na dodatek może być dowolnie personalizowany, tj. możemy go skalować lub zmieniać rozmiar poszczególnych elementów. Po wydruku możemy  przedstawić nasze dzieło firmie przesyłając go mailem, lub publikując na Twitterze z hashtagiem #3DCayman. Plik z modelem jest możliwy do ściągnięcia pod tym adresem: [STL 44,3 MB].

Źródło: www.porsche.com

Źródło: www.porsche.com

Powyższa akcja – choć w gruncie rzeczy prosta i banalna, pokazuje jak w fajny sposób można wykorzystać druk 3D do promocji marki (choć akurat Porsche tego tak bardzo nie potrzebuje). Firma idzie niejako w ślady Nokii, która na początku tego roku jako pierwsza duża firma umożliwiła ściągnięcie oficjalnych plików produkcyjnych do określonych elementów swojego urządzenia (konkretnie obudowy) w celu samodzielnego wydrukowania go oraz ewentualnej personalizacji. Tego typu działanie to świetna gratka dla… wszystkich posiadaczy drukarki 3D. Tego typu projekt to w gruncie rzeczy coś bez porównania ciekawszego do druku niż kolejny wazonik czy mniej lub bardziej wymyślny plastikowy gadżet.

Źródło: www.porsche.com

Źródło: www.porsche.com

Kolejną świetną sprawą jest fakt, że Porsche nie musiało się specjalnie napracować aby uruchomić tego typu akcję. W sumie wystarczyło opublikować jeden z szeregu plików koncepcyjnych… i tyle. Nie pozostaje nic innego, jak trzymać kciuki aby firma opublikowała projekty do kolejnych modeli a reszta firm poszła w jej ślady.

Źródło: www.3ders.org

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

6 Komentarze

  1. Dzięki za wstawkę! 🙂

    1. Heh, w końcu wdrukujesz sobie to, co stoi u ciebie w garażu, nie…? 🙂

      1. W końcu wydrukuje to, co mam nadzieje kiedyś w garażu się pojawi 🙂

      1. No nie źle 🙂 dzięki za linki

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Projekty 3D