Choć CD3D rozwija się bardzo dynamicznie, cały czas staramy się wprowadzać kolejne ulepszenia w portalu, aby sprawić by był jeszcze bardziej funkcjonalny i przyjazny w obsłudze niż do tej pory. W trakcie kończącego się właśnie weekendu majowego wprowadziliśmy kilka zmian w strukturze menu oraz zmodyfikowaliśmy nieco układ poszczególnych modułów na stronie głównej. Miało to na celu uporządkowanie niektórych działów oraz przygotowanie fundamentów pod kolejne wdrożenia, które już wkrótce powinny ujrzeć światło dzienne. Oto krótki opis przeprowadzonych działań i zajawka tego co czeka nas w niedalekiej przyszłości…

Jeśli chodzi o menu główne, uporządkowaliśmy je i podzieliliśmy na dwa główne segmenty: część pierwszą – informacyjną, opiniotwórczą i edukacyjną oraz część drugą – usługową.

Część informacyjna składa się obecnie z trzech działów:

  1. INFORMACJE – gdzie znajdują się przede wszystkim NEWSY, OPINIE I ANALIZY, WYWIADY czy RELACJE Z EVENTÓW
  2. DRUK 3D – gdzie znajdują się wszystkie artykuły związane stricte z technologią i urządzeniami w nią wchodzącymi
  3. PODSTAWY DRUKU 3D – czyli dział dla początkujących, z artykułami wprowadzającymi nowych miłośników druku 3D w meandry tej technologii.

Część usługowa to przede wszystkim:

  1. BAZA FIRM – wizytówki i oferty firm w bazie CD3D
  2. ZAMÓW WYDRUK 3D – usługi firm współpracujących z CD3D w zakresie usług związanych z drukiem 3D.

Powyższe zmiany zostały podyktowane dwoma czynnikami: ujednoliceniem wersji polskiej z powstającą w wielkich bólach wersją angielską serwisu oraz potrzebą wygenerowania dodatkowego miejsca na nowe działy, które już wkrótce pojawią się na stronie.

LISTA ZMIAN W MENU:

  1. Forum nie zniknęło, zostało przeniesione do działu INFORMACJE na pierwszą, czołową pozycję
  2. Zestawienie drukarek 3D, które było podzielone na PRODUCENTÓW i DYSTRYBUTORÓW zostało połączone w jeden dział o nazwie LISTA DRUKAREK 3D i trafiło do działu DRUK 3D tuż pod artykułami dot. wszystkich drukarek 3D w serwisie
  3. Do dokładnie tego samego działu trafiły RANKINGI I ZESTAWIENIA.

LISTA ZMIAN NA STRONIE GŁÓWNEJ:

Jeśli chodzi o stronę główną to zaszły tu dwie istotne zmiany: zrezygnowaliśmy z działu POLECANE OFERTY, który cieszył się znikomym zainteresowaniem zarówno użytkowników jak i potencjalnych reklamodawców. Zamiast niego uruchomiliśmy tam odnośniki do usług druku 3D świadczonych przez firmy partnerskie CD3D. Dział noszący teraz nazwę ZAMÓW DRUK 3D został przeniesiony „o piętro wyżej” w stosunku do działu DRUK 3D z wylistowanymi artykułami, które trafiły na sam dół strony. Druga zmiana to reklamy Google, które zamierzamy testować przez najbliższych kilka miesięcy.

Chciałbym również wstępnie zapowiedzieć uruchomienie nowej usługi w naszej ofercie, w postaci profesjonalnego skanowania 3D. Więcej szczegółów pojawi się już wkrótce w oddzielnym artykule na ten temat. Na chwilę obecną mogę zapewnić, iż nie będzie to Sense (do którego bynajmniej nic nie mam).

REKLAMA NA CD3D:

Z uwagi na obecność reklam Google zmieniliśmy nieco układ reklam, które można zamówić na CD3D, jak również obniżyliśmy o 50% cenę reklamy w panelu bocznym. Obecnie kosztuje ona 500,00 zł netto / msc. Nie przewidujemy dalszej obniżki cen, nie wykluczamy za to, że za jakiś czas ceny ponownie wzrosną 🙂 Koszty pozostałych dwóch reklam na stronie głównej pozostają bez zmian (1500,00 zł netto / msc. za banner górny oraz 500,00 zł netto / msc. za baner dolny). Szczegółowe informacje na ten temat oraz rozmieszczenie reklam i ich rozmiary znajdziecie w zakładce współpraca reklamowa.

PRZYSZŁOŚĆ SERWISU:

Aktualnie pracujemy nad dwoma dużymi projektami: wersją angielską serwisu i rozbudową BAZY FIRM. W pierwszym przypadku to co nas powstrzymuje to tłumaczenia tekstów, które postępuje dość mozolnie. Mimo to wierzę, że do wakacji uda się uruchomić serwis w wersji anglojęzycznej. Na tą okazję szykujemy kilka naprawdę wyjątkowych tematów, które wywołają sporo zamieszania zarówno w Polsce jak i na świecie 🙂

Jeśli chodzi o BAZĘ FIRM, to zostanie ona wyposażona w szereg funkcjonalności, których użyteczności nie będzie sposób przecenić. Pojawią się tam rzeczy, które sprawią że szukanie informacji dot. usług i produktów dot. druku 3D będzie prostsze i bardziej dokładne niż zapewnia to Google i Allegro razem wzięci. W sumie to zamierzamy połączyć jedno z drugim 🙂 Stay tuned…

Ponadto, w menu głównym pojawią się jeszcze dwa nowe działy, które będą stanowiły prawdziwą nowość – na pewno w Polsce, a poniekąd również i na świecie. Choć same w sobie nie będą zbyt odkrywcze, to ich forma oraz fakt, że będą opublikowane na naszym serwisie nadadzą im komplementarnego charakteru.

Na chwilę obecną to tyle, zapraszam do czytania naszego serwisu oraz podsyłania ewentualnych uwag dot. jego funkcjonowania drogą mailową lub za pomocą forum.

Grafika: [1]

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in News