Praktycznie od samego początku istnienia Centrum Druku 3D, w logotypie naszego portalu widniał charakterystyczny robot – Cedryk. Stał się naszym znakiem rozpoznawczym i z biegiem kolejnych lat otrzymywał coraz to nowe, ważniejsze i bardziej eksponowane funkcje. Najważniejszą z nich były Nagrody Polskiej Branży Druku 3D, gdzie jego wydrukowana na drukarkach 3D postać pełniła formę statuetki wręczanej zwycięzcom poszczególnych kategorii konkursowych. Dziś, po ponad siedmiu latach wzorowej służby, Cedryk odchodzi na emeryturę… Od jutra będziemy korzystać z nowego logotypu i identyfikacji wizualnej.

Tak jak pisałem w artykule z 25 marca br. (“OKNO NA ŚWIAT – jak rozwinąć biznes w branży druku 3D w dobie kryzysu COVID-19“), pandemia COVID-19 zakończyła lub istotnie zmieniła bardzo wiele rzeczy na świecie. Wiele firm chcąc dalej z powodzeniem funkcjonować na rynku zostało zmuszonych do tego, aby zrewidować swoje dotychczasowe strategie i dostosować się do nowych warunków gospodarczych. My również musieliśmy to zrobić. Zmiana identyfikacji wizualnej jest jedną z wielu zmian jakie zaszły, zachodzą i zajdą w obrębie naszej organizacji. Część osób uzna te zmiany za korzystne, części osób z pewnością niektóre nowe rzeczy się nie spodobają – podjęliśmy decyzję aby się z tym pogodzić.

Nowy logotyp CD3D nie jest do końca nowy, ponieważ jego zmodyfikowana wersja od kilku tygodni funkcjonuje na łamach 3D Printing Center. Będzie prezentował się w następujący sposób:

Wraz ze zmianą, która nastąpi dziś w godzinach wieczornych, kończymy pewien etap rozwoju i rozpoczynamy nowy, który wydaje nam się równie ekscytujący. Cedrykowi serdecznie dziękujemy za lata spędzone jako integralna część naszego portalu…

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Comments are closed.

You may also like

More in CD3D