Premiera Google Glass za pół roku… a chińczycy już je skopiowali

0

Ok., nie „chińczycy” tylko jeden z nich – Sunny Gao. W sobotę, podczas Global Hackathon w Szanghaju, Gao zaprezentował wydrukowaną na drukarce 3D, własną, w pełni funkcjonalną replikę Google Glass. Żeby skomplikować sprawy jeszcze bardziej, udostępnił projekt do druku za darmo w sieci. To kolejny świetny NEWS dla Google, w kontekście tego kontrowersyjnego produktu.

Źródło: /www.3ders.org

Źródło: www.3ders.org

Chińskie Google Glass działa pod Androidem 4.0.4, ma pamięć o pojemności 16GB, 5-megapixelową kamerę, WiFi i Bluetooth. Plik STL z projektem znajduje się tutaj (uwaga – strona po chińsku!). Chociaż nie należy traktować tego tematu inaczej jak w kategoriach ciekawostki, to być może znajdą się wytrwali, którzy pokuszą się o stworzenie własnej wersji okularów, z wykorzystaniem gotowego projektu od Sunny Gao? Z pewnością będzie kosztować ich to mniej niż 1500$

Źródło: www.3ders.org

Udostępnij.

O autorze

Paweł Ślusarczyk

Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. oraz Business Development Manager. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie, zdobyte w branży IT, reklamowej i poligraficznej. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku.