Lulzbot to najprawdopodobniej najpopularniejsza i najczęściej kupowana amerykańska drukarka 3D na świecie, która kompletnie nie przyjęła się w Polsce. Jest produkowana przez Aleph Objects – jedną z najstarszych firm działających na rynku desktopowego druku 3D. Kilka dni temu na rynek trafiła najnowsza konstrukcja producenta – LulzBot TAZ Workhorse Edition. Urządzenie jest udoskonaloną wersją obecnego flagowca firmy – LulzBot TAZ 6 i posiada powiększony obszar roboczy, zwiększoną precyzję drukowania 3D oraz zapewnia szybką i bezawaryjną pracę.

Obszar zadruku wynosi 28 x 28 x 28,5 cm, co stanowi 14% objętości produkcyjnej więcej w stosunku do TAZ 6. Jest wyposażona w automatyczną kompensację luzów w osiach XYZ, co ma zapewnić lepszą dokładność i precyzję druku 3D. Wprowadzono także nowy sposób prowadzenia osi Z oraz lżejszą konstrukcję głowicy drukującej.

LulzBot TAZ WorkHorse jest kompatybilny z szeroką gamą materiałów eksploatacyjnych, w tym wysokotemperaturowych i wysokowytrzymałych filamentów kompozytowych. Gwarantuje to głowica drukująca wykonana ze stali hartowanej zdolna rozgrzać się do maksymalnej temperatury 360°C. Wydajny system chłodzenia wydruków 3D wpływa z kolei korzystnie na sposób na budowanie mostów i nadwisów.

LulzBot TAZ Workhorse Edition jest gotowy do zamówienia w cenie 2950 $. Pierwsze wysyłki urządzeń będą realizowane na początku wakacji br.

Źródło: www.3dprintingmedia.network

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować