Premiera nowego skanera MICRON3D color od SMARTTECH

0

Podczas zbliżających się targów TCT SHOW w Birmingham (Anglia) odbędzie się oficjalny pokaz nowego skanera 3D, który jak twierdzi producent dedykowany jest branży archeologicznej, konserwatorskiej i muzealnej. Wybrana grupa docelowa będzie z pewnością kładła duży nacisk na dokładność odwzorowania modeli, patrząc na specyfikację, urządzenie ma szansę spełnić te wymagania.

Skaner 3D wyposażony jest w detektor o rozdzielczości 24 megapikseli.  Gromadzi on 24 miliony punktów pomiarowych o współrzędnych XYZ, a także informacje o kolorze RGB dla każdego punktu. Dzięki tak wysokiej rozdzielczości możemy uzyskać 400 punktów pomiarowych które przedstawiają, milimetr kwadratowy powierzchni mierzonej w najbardziej uniwersalnym polu pomiarowym – 300 x 400 mm.

Taka rozdzielczość powinna pozwolić użytkownikowi pozyskać informacje o bardzo złożonych strukturach np.:  ubrań i innych materiałów które do tej pory stwarzały problem. Ponadto bardzo czuły detektor pozwala na łatwe skanowanie obiektów błyszczących i ciemnych.

Udostępnij.

O autorze

Informacje Prasowe

Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.