Printify – twórca platformy internetowej służącej do pośrednictwa w usługach druku 3D, został zakwalifikowany w marcu tego roku do akceleracji w ramach unijnego programu FABulous, którego zadaniem jest wspieranie innowacji w obszarze technologii druku 3D. Akceleracja odbędzie się przy udziale konsorcjum składającego się z siedmiu europejskich firm technologicznych i będzie trwała osiemnaście miesięcy. W ramach programu Printify może otrzymać nawet 118 tysięcy € na rozwój swojej platformy. FABulous to nie tylko wsparcie finansowe, lecz również mentoring biznesowy, który ze względu na charakter uczestników konsorcjum może się okazać bezcenny.

Uczestnictwo w FABulous to efekt pracy, którą zespół wykonał w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Jak mówi Tomasz Cichowicz – CEO Printify, mimo, że firmie udało się osiągnąć do tej pory dość spory sukces w zakresie budowania swojej marki na rynkach polskim i zagranicznym, globalnego przedsięwzięcia nie da się na dłuższą metę zrealizować bez zewnętrznego wsparcia. „Za pomocą środków z FABulous sfinansujemy prace badawczo-rozwojowe, który umożliwią nam uzyskanie odpowiedniej przewagi konkurencyjnej. Chcemy, aby nasze narzędzie jak najlepiej odpowiadało na potrzeby zarówno zlecających jak i przyjmujących zlecenia” – mówi Cichowicz – „Mentoring biznesowy będzie bardzo cenny ze względu na naszą strategię ekspansji na rynki zagraniczne, którą mamy zamiar zainicjować w najbliższych miesiącach„.

Konsorcjum FABulous składa się z następujących firm: CARSA (lider konsorcjum), Innovalia Association, Iminds, Bwcon, Bizkaia Talent, Engineering i CKO.

Printify 2

Uczestnictwo w FABulous to nie jedyne sukcesy jakie firma odniosła w ostatnim czasie – Printify to finalista dwóch dużych konkursów: Techmatch Poland InSight into Silicon Valley oraz ThinkBig UPC. Firma została również uznana za drugą najlepszą nową firmę roku 2014 w plebiscycie branżowym CD3D. Dodatkowo, Printify przeprowadziło niedawno pierwsze w Polsce komercyjne badanie rodzimego rynku druku 3D, a co najciekawsze – wyniki badań zamierza udostępnić za darmo!

Printify 01

Printify.pl to internetowa platforma, za pomocą której można wycenić i zlecić usługi druku 3D. W jednym miejscu skupione są oferty niemalże wszystkich polskich dostawców druku 3D. Dzięki zaimplementowanym rozwiązaniom użytkownicy oszczędzają czas na składanie zapytań ofertowych, gdyż generują się one automatycznie. To także ujednolicony kanał komunikacji z dostawcami usług druku 3D. Wystarczy wgrać swój projekt 3D w postaci pliku STL, a następnie wybrać pożądane parametry zamówienia, takie jak ilość sztuk, materiał, technologia czy kolor wydruku. Platforma przeanalizuje projekt i dobierze dostawców usług, którzy spełniają wyznaczone kryteria. Na koniec wystarczy wybrać najkorzystniejszą ofertę i złożyć zamówienie.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like