W połowie sierpnia informowałem, iż Verbatim – czołowy producent nośników pamięci należący do Mitsubishi Chemical Corporation wchodzi do branży druku 3D ze swoimi filamentami – ABS i PLA. Miesiąc później firma zaprezentowała się na targach IFA w Berlinie, gdzie oprócz wcześniej wymienionych materiałów zaprezentowała Primalloy – elastyczny filament przypominający właściwościami popularny NinjaFlex. Od tamtej pory zastanawialiśmy się, kiedy produkty Verbatimu pojawią się w Polsce, a dokładniej – która sieć sklepów wielkopowierzchniowych wprowadzi go do oferty? Tymczasem dziś wiadomo już, że w najbliższej przyszłości jedynym miejscem gdzie będzie można kupić te filamenty to Printila – firma prowadzona przez powszechnie znanego w branży druku 3D Mirka Jaskułowskiego.

Aktualnie w ofercie firmy znajduje się wyłącznie ABS o średnicy 1,75 mm występujący w 6 kolorach: białym, czarnym, czerwonym, kremowym, niebieskim i srebrnym. Filamenty są nawinięte na szpulę i są sprzedawane w rolkach po 1 kg. Szczegółowa specyfikacja techniczna:

  • średnica: 1.75 mm
  • tolerancja średnicy i owalizacji: 0,05 mm
  • rekomendowana temperatura pracy: 230-240 °C
  • waga netto: 1 kg
  • waga brutto: 1.3 kg (szpulka + opakowanie kartonowe)
  • długość tworzywa: 404 metry
  • podciśnieniowo zabezpieczone przed wilgocią
  • zawiera pochłaniacz wilgoci
  • średnica szpuli: 200 mm
  • wyprodukowane w Japonii.

Koszt 1 kg wynosi 138,00 PLN netto / 169,74 PLN brutto.

Filament Verbatim

Jak zapewniał mnie Mirek Jaskułowski, na chwilę obecną materiał będzie można kupić wyłącznie w jego sklepie, a sprzedaż w sklepach wielkopowierzchniowych raczej zbyt szybko nie nastąpi. Zgodnie z polityką handlową firmy Verbatim w Polsce, rynek druku 3D będzie najpierw badany z poziomu wyspecjalizowanych sklepów zajmujących się stricte drukiem 3D, a dopiero później zacznie być brana pod uwagę sprzedaż masowa. Materiał można aktualnie kupić w sklepie internetowym Printila.

Z końcem bieżącego miesiąca do oferty firmy trafi PLA oraz pozostałe filamenty Verbatimu.

Verbatim to globalny lider na rynku pamięci masowych i oświetlenia LED, z szerokim portfolio produktów do zastosowań domowych i profesjonalnych. Od 1969 r. Verbatim nadaje kierunek rozwojowi technologii nośników danych i jest największym światowym dostawcą nośników optycznych (Blu-Ray, DVD i CD). Verbatim dostarcza również wysokiej jakości produkty z segmentu pamięci Flash, zewnętrznych dysków twardych i SSD, a także rozmaitych akcesoriów komputerowych.

Jako spółka zależna Mitsubishi Mitsubishi Kagaku Media, Verbatim należy do grupy Mitsubishi Chemical Corporation, jednej z największych na świecie firm chemicznych, inwestującej ogromne środki w działania badawczo-rozwojowe w wielu zdywersyfikowanych segmentach rynku. Zasady działania firmy opierają się na pomocy ludziom w prowadzeniu zdrowego, wygodnego i zrównoważonego trybu życia. Lokalne oddziały firmy znajdują się w regionach EMEA, APAC i w Ameryce, z biurami w większości państw na cały świecie. Główna siedziba europejskiego oddziału Verbatim znajduje się w Wielkiej Brytanii.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like