Lokowanie produktów w filmach i serialach telewizyjnych to dość powszechna praktyka, która niestety omija drukarki 3D szerokim łukiem. Abstrahując od tego, że mało którą firmę z branży druku 3D stać na tego typu reklamę, to reżyserom i scenarzystom dość trudno byłoby wstawić drukarkę 3D do danej sceny w taki sposób, aby miało to chociaż śladowe uzasadnienie… No chyba, że byłby to film o drukowaniu 3D, ale obawiam się, że byłby on wtedy zbyt niszowy nawet na standardy Sundance Film Festival.

Tymczasem, dość nieoczekiwanie drukarki 3D pojawiły się niedawno w serialu telewizyjnym CBS – Limitless. W jednym z ostatnich odcinków, w scenie rozgrywającej się w laboratorium zajmującym się biodrukowaniem, pojawiają się dwa The Form 1 oraz jeden majaczący w tle MakerBot 5-tej generacji. Chociaż oczywistym jest, że mało który z widzów oglądających tą scenę zwrócił na to jakąkolwiek uwagę, lub rozpoznał, że patrzy się akurat na drukarki 3D, dla nas – ludzi wypatrujących z utęsknieniem każdej okazji gdy mainstream zainteresuje się choć na moment tym czemu poświęcamy życie, tego typu scena to kolejny dowód na to, że druk 3D cały czas przebija się do szerszej świadomości.

Limitless to serial oparty na motywach filmu kinowego pod tym samym tytułem, z Bradleyem Cooperem i Robertem De Niro w rolach głównych. Opowiada on historię pewnego niewydarzonego życiowo pisarza, który na skutek dość hollywoodzkiego zbiegu okoliczności, wchodzi w posiadanie narkotyku o nazwie NZT, stymulującego nieaktywne obszary mózgu. Krystaliczne pigułki czynią z głównego bohatera prawdziwego geniusza – najpierw autora bestsellerowych powieści Sci-Fi, a potem genialnego maklera giełdowego, który w końcowych scenach filmu jest o krok od wspięcie się na najwyższe szczeble władzy państwowej.

limitless-01

Wracając do drukarek 3D – chociaż branża filmowa korzysta z nich na porządku dziennym do tworzenia rekwizytów lub części garderoby, ich specyfika sprawia, że trudno oczekiwać aby miały stać się istotną częścią jakiegoś filmu lub serialu. Z drugiej jednak strony, druk 3D staje się na tyle powszechny (przynajmniej zagranicą…), że tego typu sceny jak ta z Limitless staną się coraz bardziej i bardziej powszechne…

Źródło: www.3dprintingbusiness.directory

Paweł Ślusarczyk
Prezes zarządu CD3D Sp. z o.o. Posiada 15-letnie doświadczenie w biznesie. Jeden z głównych animatorów polskiej branży druku 3D, związany z nią od stycznia 2013 roku. Twórca Centrum Druku 3D - trzeciego najdłużej działającego medium poświęconego technologiom przyrostowym w Europie.

Brak możliwości dodawania komenarzy

Może cię również zainteresować

Więcej w Po godzinach