Prodways Group - francuski producent przemysłowych drukarek 3D, opublikował wyniki finansowe za ubiegły rok, notując zaskakująco dobre rezultaty we wszystkich obszarach działań. Firma osiągnęła o +23,7% wyższe przychody niż w zeszłym roku, osiągając 70,8 mln EUR, z czego 44 mln EUR pochodziło ze sprzedaży drukarek 3D, a 26,9 mln EUR z tytułu świadczonych usług.

Prodways przez długi czas nie był w stanie przebić się do szerokiej świadomości klientów z Europy i reszty świata, tułając się w dolnej części drugiej ligi producentów maszyn przemysłowych. Jednakże ostatnie dwa lata są prawdziwie przełomowe i pozycjonują firmę jako jedną z najważniejszych graczy w branży druku 3D wśród krajów z Unii Europejskiej.

W 2021 r. Prodways Group wygrał dwa duże projekty przemysłowe w dziedzinie ortodoncji. Dwóch klientów - światowy lider w dystrybucji produktów medycznych i stomatologicznych z USA oraz australijski producent alignerów, wybrało autorską technologię druku 3D z żywic światłoutwardzalnych firmy - MovingLight. Obydwaj klienci zamówili do tej pory 12 drukarek 3D, wyposażając nimi swoje zakłady produkcyjne. Równocześnie całkiem prawdopodobne jest, zę liczby te zwiększą się w ciągu najbliższych 18 miesięcy, co stanowi potencjalne zamówienie kolejnych kilkunastu drukarek 3D tego typu.

Dzięki dobremu pozycjonowaniu w sektorze ortodoncji przychody ze sprzedaży maszyn i materiałów wzrosły o prawie +45% rok-do-roku, pokazując siłę tego modelu biznesowego. W zakresie oprogramowania do modelowania 3D przychody wzrosły o +10%. Dzięki przejęciu niemieckiej firmy Creabis zwiększyła się flota posiadanych drukarek 3D - Prodways posiada obecnie jedną z największych fabryk druku 3D w Europie, oferując swoim klientom zwiększone możliwości produkcyjne, szeroką gamę technologii i większa responsywność. W rezultacie, przychody ze świadczenia usług druku 3D na żądanie wzrosły o +55%, w tym 24% stanowił wzrost organiczny.

Ważnym jest także to, że po odnotowaniu w 2020 r. straty operacyjnej na poziomie -13,9 mln EUR, w 2021 r. udało się wygenerować niewielki zysk na poziomie +0,6 mln EUR. Dzięki pozytywnym trendom we wszystkich swoich działaniach, Grupa Prodways zamierza w kolejnych latach dążyć do stałego wzrostu przychodów. W perspektywie krótkoterminowej, na rok 2022, grupa postawiła sobie za cel zwiększenie swoich przychodów od +5% do +10%.

Źródło: www.prodways-group.com

Ekologiczne rozwiązania dla luksusowych wnętrz

COLORISED to dostawca ekskluzywnych produktów i rozwiązań dla wykończenia wnętrz. W ofercie znajdują się ekologiczne, naturalne oraz ręcznie wytwarzane produkty, które łączą zrównoważony rozwój z wysoką jakością. Wszystkie oferowane produkty są oparte o drewno, tkaniny oraz biotworzywa – biodegradowalne lub kompostowalne.

Poznaj nasze produkty: ECO Lampy, tkaniny napinane, luksusowe meble, ekskluzywne lustra oraz ręcznie produkowane drzwi i schody.

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like