Francuski producent drukarek 3D – Prodways, poinformował o mocnym trzecim kwartale 2022 r. i powtórzył swoje prognozy dotyczące przychodów na cały bieżący rok. Jak podano w najnowszym raporcie finansowym za III kwartał 2022 roku, firma wygenerowała 17,2 mln euro, tj. o +4,9% więcej niż w analogicznym okresie rok temu, ale o -1,7 mln euro mniej niż w II kwartale tego roku. Równocześnie podano, że wzrost przychodów firmy rok do roku był napędzany przez dużą liczbę zamówień generowanych przez sektor stomatologiczny.

Od momentu wydzielenia Prodways z Groupe Gorgé pod koniec 2021 r. firma raportuje swoje dane finansowe niezależnie od spółki macierzystej. Jednak dane firmy nadal są raportowane w kategoriach systemów i produktów, przy czym te ostatnie wykazują największy wzrost w III kwartale 2022 r. – o +8 mln EUR.

Wzrost segmentu produktowego, który obejmuje usługi produkcji na żądanie i zintegrowaną działalność medyczną, był głównie napędzany przez czynniki zewnętrzne, ponieważ tylko 8% wzrostu miało charakter organiczny. Rośnie również popyt na ofertę Prodways w dziedzinie aplikacji medycznych. Przychody z sektora audiologii wzrosły o +45% dzięki przejęciu firmy Auditech, która w ogóle przyczyniła się do wzrostu przychodów od 1 lipca 2022 r.

Z kolei przychody z segmentu systemów Prodways spadły o -5,1% do 9,2 mln EUR. Według firmy jest to spowodowane przesunięciem dostaw, a także zwiększonym zużyciem materiałów i zmianą sezonowości przychodów z oprogramowania. Firma dodaje, że jej przychody wzrosły o 14% w pierwszych dziewięciu miesiącach 2022 r., co jest związane ze sprzedażą maszyn i materiałów, a także ogólną aktywnością oprogramowania.

Źródło: Prodways

Informacje Prasowe
Centrum Druku 3D - największy portal poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce. Funkcjonujemy od stycznia 2013 r.

Comments are closed.

You may also like

More in News